Informacje
 • Sprawdź, gdzie jest burza

  29-08-2020 22:01 Aktualna sytuacja pogodowa w Polsce
  Pogoda na niedzielę 30.08 tvnmeteo.pl

  Wieczorem wyładowania atmosferyczne w Polsce powróciły. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w kraju.

  Jak poinformowała w sobotę tuż przed godziną 22 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, od Śląska po Lubelszczyznę rozciąga się wąski, deszczowo-burzowy front atmosferyczny, związany z niżem znad Włoch. Front jest umiarkowanie aktywny, miejscami rozwijają się na nim chmury burzowe, które przemieszczają się na północny wschód z prędkością około 60 kilometrów na godzinę.

  >>> OBOWIĄZUJĄ ALARMY IMGW

  Gdzie jest burza?

  Grzmi w województwach małopolskim i świętokrzyskim, w pasie Miechów - Sędziszów - Włoszczowa - Chęciny - Kielce - Suchedniów. Wyładowania idą w kierunku południowego Mazowsza i Lubelszczyzny na Starachowice, Skaryszew i Radom.

  Burze są umiarkowane, towarzyszą im opady do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 80 km/h.

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

  Radar burz:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...