Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 17°C 11°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: upały,
  ale i koniec łagodnej aury

  12-09-2020 13:42 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W połowie następnego tygodnia temperatura poszybuje do 30 stopni Celsjusza, a po tym przyjdą zmiany. Będzie mniej słońca, wrócą opady deszczu i burze.

  W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Leiki znad Austrii. Za jego sprawą napłynie ciepłe i suche powietrze polarne morskie zachodu.

  Niedziela minie pod znakiem słońca. Temperatura wyniesie maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku zachodnim.

  Słonecznie i gorąco

  Początek nowego tygodnia też będzie słoneczny. Termometry pokażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany przeważnie zachodni wiatr.

  We wtorek słońce nas nie opuści. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Wrócą burze

  Środa także okaże się słoneczna. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr z południa.

  W czwartek aura zacznie się zmieniać. Na Pomorzu będzie pogodnie, a poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...