Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 8°C 6°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni:
  z północy zbliża się zimno

  02-02-2020 14:46 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  Czeka nas wyraźny spadek temperatury i lodowaty wiatr z Arktyki. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Po niezwykle ciepłym początku lutego przed nami ochłodzenie, które będzie zdecydowane, ale nie potrwa zbyt długo. Północnej, a więc zimnej cyrkulacji powietrza, będą sprzyjać wspólnie wyż, który przez kilka dni będzie na zachodzie Europy, oraz niże przesuwające się nad wschodnią częścią kontynentu. Takie rozlokowanie ośrodków ciśnienia tworzy dobre warunki do przemieszczania się powietrza z północy na południe. Arktyczna masa powietrza, która od wtorku będzie wdzierać się do centrum Europy, odepchnie na południe od naszych granic ciepłe, atlantyckie powietrze (patrz mapa).

   

  W poniedziałek na południu będzie jeszcze nawet 10 stopni ciepła, ale od wtorku najwyższa temperatura to 4, 5 stopni Celsjusza i to tylko na zachodzie kraju. W pozostałych częściach Polski, a zwłaszcza na wschodzie, ochłodzenie będzie silniejsze i temperatura w dzień będzie wynosić tu około 0 stopni. Najchłodniej będzie od czwartku do soboty, a od niedzieli, 9 lutego, zacznie się ocieplać i temperatura wzrośnie do 7, 8 stopni powyżej zera. W następnych dniach również będzie powyżej zera i do połowy miesiąca na termometrach zobaczymy przeważnie 2, 3 stopnie na wschodzie kraju i 6, 7 na zachodzie.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia o nazwie Wiktoria zna...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...