Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: czeka nas szybki powrót upału

  14-06-2020 15:20 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  tvnmeteo.pl/Shutterstock

  Gorące powietrze tylko na kilka dni opuściło Polskę, ustępując miejsca nieco chłodniejszemu. Sprawdź autorską prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego.

  Wymianę mas powietrza w naszej części Europy wszyscy odczuliśmy w niedzielę - temperatura w porównaniu z upalną i parną sobotą obniżyła się miejscami nawet o 10 stopni. Stało się to możliwe dzięki wtargnięciu do naszej części kontynentu świeżego, chłodniejszego powietrza z północnego wschodu. Podobna sytuacja, a więc nie upalna pogoda, zapowiada się na początek tygodnia, kiedy to mały i zanikający niż znajdujący się nad Bałtykiem będzie sprowadzał w nasze strony chłodniejsze (ale nie zimne) powietrze od strony Skandynawii. Najgorętsze powietrze popłynie natomiast na wschód od naszych granic (patrz mapa).

  W najbliższych dniach, zanim znowu zrobi się upalnie, temperatura będzie umiarkowana - w poniedziałek do 23 stopni Celsjusza, a we wtorek do 25 stopni. Później do Polski znowu zacznie docierać gorące powietrze i temperatura osiągnie 28 stopni, a w weekend dojdzie do 30. Następnie, przez ostatnich 10 dni czerwca, nie widać ochłodzenia i w tym czasie będzie albo gorąco, albo upalnie. Najwyższej temperatury możemy spodziewać się na południu kraju - tam termometry wskażą nawet 30-31 stopni, a na północy będzie do 25-26 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...