Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 14°C 10°C Przelotne opady
zwiń

Tomasz Wasilewski

 • Prognoza na 16 dni: będzie wybuch wiosny

  26-03-2017 15:52

  Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Będzie coraz cieplej

  Shutterstock, TVN Meteo

  Po niezbyt ciepłym weekendzie w pogodzie zaczną się zmiany, których skutkiem będzie bardzo duże ocieplenie w całej Polsce.

  Najważniejsza z tych zmian to zmiana kierunku, z którego napływa do nas powietrze. Zamiast chłodnej północnej cyrkulacji będziemy mieć ciepłą z południowego zachodu. Taki zwrot dokona się dzięki wyżowi Ludwiga, który z Wielkiej Brytanii zmierza nad Europę Środkową (patrz mapa). Jego obecność będziemy odczuwać na dwa sposoby: po pierwsze będzie pogodnie i bez opadów, a po drugie zrobi się tak ciepło, jak w tym roku jeszcze nie było.

  Pierwszą część ocieplenia odczujemy już na początku tygodnia, bo we wtorek i środę temperatura dojdzie aż do 17-18 stopni. Jeszcze cieplej zrobi się w pierwszy kwietniowy weekend - wtedy może być nawet 20-21 stopni. Ciepła pogoda ma szanse utrzymać się do 6 kwietnia, a później na kilka dni napłynie do Polski chłodniejsze powietrze i na północy oraz na wschodzie kraju może być poniżej 10 stopni w ciągu dnia.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wybuch wiosny
  W niedziele kto spojrzal na wykres,przeczytal lub wysluchal komentarza,od razu wiedzial ze bedzie to wymarzony weekend.Pozniejsze komentarze i prognozy tylko potwierdzaly to. Zyczylibysmy sobie takich temp. przez wszystkie weekendy wiosny,ale nie zapominajmy o tak potrzebnym deszczu.Doswiadczenie jednak podpowiada.ze po tak wysokich temp.nastepny weekend.to naprawde moze byc ''inny swiat',bo kwiecien plecien przeplata...
  ~Lech /2017-03-30 12:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym, czasami wręcz jesiennym początku września, w tym miesiącu możemy je...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Niziny Węgierskiej, w strefie związanego z tym...