Tomasz Wasilewski
 • Prognoza na 16 dni: mróz wycofuje się z Polski

  27-01-2019 15:25 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Mróz wycofuje się z Polski

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  Rosyjski mróz powoli ustępuje miejsca idącej od Atlantyku odwilży.

  Ocieplenie już jest w zachodniej Polsce i zmierza dalej w głąb naszego kraju. Zmiana pogody spowodowana jest tym, że mroźny wyż odsunął się na wschód kontynentu i dzięki temu niże z cieplejszym, atlantyckim powietrzem mogą wedrzeć się do naszej części Europy. Na początku tygodnia niż znajdujący się nad południową Szwecją będzie do nas kierować ciepło z zachodu, wypierając jednocześnie mroźne masy powietrza za nasze wschodnie granice. Z kolei chłodne, ale nie mroźne, powietrze z północy będzie w tym samym czasie docierać do naszych zachodnich sąsiadów (patrz mapa).

  W najbliższych dniach około zera stopni będzie tylko na wschodzie kraju, a poza tym czeka nas ocieplenie do 5 stopni na zachodzie Polski. Luty również zacznie się prawie wszędzie dodatnią temperaturą, a na południu i przy zachodniej granicy może być nawet 6 stopni ciepła. W kolejnych dniach na lekki mróz - do -2 stopni - można liczyć tylko na wschodzie kraju, a poza tym będzie kilka stopni powyżej zera. Temperatura na podobnym poziomie powinna utrzymać się do 12 lutego.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • obserwacje
  jak zauwazyla meteoropatka kiedys bylo kilka nizow czy latem czy zima a teraz ciagle nize ,zawsze przez okreslony czas czasem tydzien albo trzy tygodnie wyz utrzymywal sie zapewniajac piekne lato bez burz i zachmurzen zima po przejsciu nizu z obfitymi opadami sniegu krolowal rosyjski wyz zapewniajac cudowna pogode
  ~lasowiak /2019-01-30 17:07
 • @ nick
  Ja również pisałem jesienią,że obecna zima będzie zimniejsza od minionej i to się częściowo sprawdza.Przed nami jeszcze luty.Z moich wyliczeń wynika,że za dwa tygodnie w Polsce będzie mroźno,odwrotnie niż Ty przewidujesz.Pogodę,jaką mamy w naszym kraju,nie możemy mierzyć jedną miarą dla całej Europy.Na podsumowanie obecnej zimy w Polsce i Europie mamy jeszcze dużo czasu. Zostawmy to specjalistom z TVN Meteo.
  ~Lech /2019-01-29 20:40
 • info to koniec zimy
  Jak juz pisalem na jesieni z moich wyliczen wynikało ze ta zima bedzie najcieplesza w historii i wylada a to ze tek bedzie mimo ze nikt na to nie zwrocił uwagi i mowiono o przewidywaniach amerykanow ze bedzie mrozno . Jak widac zima sie konczy i za dwa tygodnie powinna byc juz teperatura głownie powyzej zera w dzien a w marcu to juz bedzie dosc ciepło i duzo wiecej słonca . Teraz beda juz glownie napływy ciepłych mas powietrza z połodnia.
  ~nick /2019-01-28 21:55
 • W latach 80
  nie było internetu, więc nie było gdzie narzekać
  ~trala /2019-01-28 10:00
 • ...
  Ciągle przewalają się nad Europą te Niże, zatoki niżowe i fronty niżowe. Nie ma już żadnych Wyżów?? Przecież ładna pogoda w zimę czy w lato to przede wszystkim Wyże, rzadko bywały Niże. A teraz same Niże, Niże, Niże ...
  ~Meteoropatka /2019-01-28 09:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...