Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 1°C -5°C Zachmurzenie duże
zwiń

Tomasz Wasilewski

 • Prognoza pogody na 16 dni:
  luty jak marzec. Będzie aż 12 stopni

  31-01-2016 16:09

  AUTORSKA PROGNOZA POGODY TOMASZA WASILEWSKIEGO

  Prognoza pogody na 16 dni

  TVN Meteo/pixabay.com/dwdavisauthor0

  Zimowa pogoda na razie nie ma zamiaru do nas wracać. Władzę nad europejską aurą przejęły atlantyckie niże, które zapraszają do nas ciepłe powietrze z zachodu.

  Sprzyja temu osłabnięcie rosyjskiego, mroźnego wyżu, który właściwie porzucił na jakiś czas Europę. Mamy za to wielki niż na południe od Islandii. To między innymi on oraz wyż nad Hiszpanią są przyczyną zachodniej cyrkulacji powietrza. Ten strumień ciepłego, wiosennego powietrza będzie na początku lutego docierać do dużej części Europy, w tym także do Polski.

  Pierwszy tydzień lutego na pewno nie będzie zimowy. Zdarzą się dni, w których będzie wręcz wiosennie, bo nawet 12 stopni. W najchłodniejszych regionach, czyli na Mazurach i na północy tak ciepło nie będzie, ale również ma być powyżej 0 stopni. Drugi tydzień lutego też zapowiada się dużo cieplej niż średnia dla tego miesiąca - przewiduję aż 11 stopni. Zmiany w pogodzie, które mogą być początkiem powrotu zimowej aury, zaczną się w połowie miesiąca. Wtedy nad Skandynawią utworzy się mroźny wyż i zacznie do nas płynąć zimne powietrze z północy.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • .
  Bzdury piszesz tomash, nawet 10 lat temu zimy były mroźniejsze i bardziej śnieżne tzn. normalne dla naszego klimatu. Teraz nie są właśnie normalne.
  Krzysiek - inne kraje mają inny klimat a my sobie byśmy nie poradzili i zima jest konieczna. Ty byś chciał żeby pogoda się dostosowała. Zastanów się...
  ~axd /2016-02-02 17:07
 • co wy wiecie...?
  Jak dotychczas w Polsce obowiązuje klimat umiarkowany ciepły – przejściowy.
  Biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne dla tego rodzaju klimatu to mroźne zimy są ewenementami, a nie regułą. Więc to jak obecnie wyglądają u nas zimy to, to jest właśnie normalne.
  ~tomash /2016-02-02 13:00
 • Po co komu zima
  Po co wam ta zima? Za zima tęsknią tylko dzieci i narciarze. Było zimno po Świętach az prawie do końca miesiąca Stycznia starczy już. Zima mogła by trwać tylko przez cały Styczeń co rok i było by ok.
  ~Obywatel /2016-02-02 08:59
 • panie Beckham
  a czemu też nie w lipcu?
  ~ala /2016-02-02 00:46
 • Wiosna
  Niech już będzie wiosna, nic nie musi wymrarzac, w innych krajach jest ciągle lato i jest dobrze,u nas mogły by być dwie pory roku, wiosna i lato.
  ~Krzysztof /2016-02-01 19:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....