Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  otwiera się arktyczna brama

  18-11-2018 14:47 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Nie uciekniemy już od zimna

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  Zimne powietrze z dalekiej północy będzie teraz bez przeszkód docierać w głąb Europy.

  Drogę dla arktycznego chłodu otworzył wyż, którego centrum z ciśnieniem 1040 hektopaskali w poniedziałek będzie nad Skandynawią. Po wschodniej stronie tego wyżu z północy na południe płynie lodowate powietrze, które przez Rosję, a następnie Europę Środkową przemieszcza się jeszcze dalej na zachód i południe kontynentu. Ten sam wyż blokuje napływ atlantyckiego ciepła w nasze strony i kieruje je ku zachodnim wybrzeżom Norwegii (patrz mapa).

  W najbliższych dniach będzie chłodno. Na wschodzie kraju możemy liczyć najwyżej na 1 stopień, a na zachodzie Polski może być ich 5, 6. W ostatni weekend listopada temperatura będzie tylko odrobinę wyższa i może wzrosnąć do 8 stopni. Natomiast później, na przełomie listopada i grudnia, zrobi się zimniej i wtedy nawet w dzień może utrzymywać się lekki mróz, do -1, - 2 stopni. Dodatnia temperatura w tym czasie będzie na zachodzie kraju oraz nad morzem.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dziwni Ludzie
  Co dzisiaj się u mnie w pracy działo wszyscy panika i urlopy na żądanie każdy jechał opony wymieniać kolejki, po 3 godziny stania :ą
  ~Kamilo87 /2018-11-19 20:25
 • Pamientam jak chodziłem do podstawuwki
  Jak chodziłem do podstwuwki lata 92-2000 snieg po pas i -30
  ~ehhh /2018-11-19 20:03
 • Chłód z północy
  Wszyscy zapewne marzą o zimie,którą znają tylko z pocztówek.Szczególnie młodsze pokolenie.Pamiętam zimy z dawnych lat,kiedy jako dzieciaki spędzaliśmy wszystkie miesiące zimowe na świeżym powietrzu,zjeżdżając na sankach.Nie istniał problem,czy będzie śnieg,czy go nie będzie.Grudzień nigdy nie był w całości zimowy.Myślę,że nadchodząca zima ma największe szanse w stosunku do ostatnich lat,aby być normalną.Wyż z ciśnieniem1040 hektopaskali nad Skandynawią w listopadzie,to nieczęste zjawisko. Arktyczna brama,która w tej chwili jest uchylona, może otworzyć się szerzej. Nie powinno to na razie spowodować trwałej ''zimy''.Jest na to za wcześnie.Mamy dopiero listopad.
  ~Lech /2018-11-19 19:18
 • Czyżby wróciła prawdziwa zima sprzed kilku lat?
  Zobaczymy jak to będzie grudzień/styczeń bo może to tylko okresowe nagłe ochłodzenie. A potem znów suche i ciepłe zimy jak od kilku lat.
  Klimat się zmienia.
  ~Nick /2018-11-18 18:15
 • ciepło
  siejecie panike to tylko minus 5 stopni.w okolicach 10 grudnia z najnowszych prognoz wynika ze temperatura wzrosnie do 15 na plusie i tak ma byc do poczatku stycznia.
  ~ucieszony /2018-11-18 16:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...