Informacje
 • Ile kalorii mają owoce?

  27-07-2015 16:10 Materiał magazynu "Kalorycznik"

  Ile kalorii mają owoce?

  TVN Meteo Active

  Ile kalorii dostarczymy organizmowi zjadając 100 g czereśni, a ile zjadając taką samą porcję śliwek czy brzoskwiń? Na wszystkie pytania odpowiadała w magazynie "Kalorycznik" dietetyk Natalia Łasek.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Owoce, jak podkreśliła dietetyczka Natalia Łasek, są znakomitą, zdrową przekąską m.in. ze względu na dużą zawartość błonnika regulującego pracę jelit oraz zdolność do obniżania poziomu złego cholesterolu we krwi. Ale ile kalorii kryje się w 100 g czereśni, śliwek czy brzoskwiń?

  Czereśnie

  W 100 g czereśni "kryje się" 55 kalorii. Dietetyk podkreśliła, że szczególnie są polecane osobom mającym problemu z tarczycą ze względu na zawartość jodu w owocach. - Wzmaga produkcję hormonów tarczycy - przypomniała.

  Śliwki

  Jeszcze mniej kaloryczne są śliwki - 100 g świeżych owoców to 42 kalorie. - Działają kojąco na układ nerwowy i wpływają na dobre dobre samopoczucie ze względu na zawartość magnezu i witamin z grupy B - dodała.

  Brzoskwinie

  Najmniej kaloryczne są brzoskwinie - 100 g porcja owoców dostarcza zaledwie 39 kalorii. - Są polecane kobietom w ciąży oraz wegetarianom z uwagi na duże zawartości żelaza. Chronią także przed anemią ponieważ pobudzają organizm do produkcji czerwonych krwinek - wyjaśniła.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Racja
  Kous - święte słowa. Niestety sprzedają nam syf pokazując jakie to zdrowe....zdrowe to może było 20 lat temu.
  ~gie /2015-07-28 18:33
 • Hm
  kous masz rację wszystkie owoce w Polsce a raczej drzewa owocowe lane po 25 razy{opryski> by się coś uchowało to bomby chemiczne masakryczne tak mówią lekarze i mają rację .Z owocami ostrożnie ,chyba ,że od babci na wiiosce dalleko od aglomeracji ,spalin samochodowych etc.
  ~ONA /2015-07-28 12:31
 • Odpowiedź
  Jezu. Jaki tuman z tego kousa. Musiałem z dwa razy przeczytać żeby zrozumieć, co ten człek chce powiedzieć. A tak merytorycznie to - naturalne soki to chemia? Owoce to chemia? Może te z biedry to chemia, ale z targu w Bułgarii, smaczne nasłonecznione pyszne owoce i warzywa. Zioła to też chemia? Boże idź człowieku lepiej puszkaj jakiegoś zioła na rozum, bo ktoś ci go podwędził jak spałeś. Chemiku ty :) ave
  ~Pinczy /2015-07-28 11:04
 • owoce?
  A ile chemi kazdy ma w sobie,ani to smaku ani to owoc Taki dla oka nawet soki w butelkach to chemia nic wspolnego z owocami,doszlismy juz dalej nie idzie do sciany,specjalisci od chemi pomyslcie troche leki juz nie pomagaja nam szukamy pomocy w ziolach a to tez chemia i Kolo sie zamyka te choroby raka nas zjedza.
  ~kous /2015-07-28 08:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...