Informacje

 • Jędrne pośladki i płaski brzuch z Natalią Gacką

  24-05-2015 13:20

  Ćwicz z mistzynią świata w fitness sylwetkowym

  "Zeszyt ćwiczeń" Natalii Gackiej

  TVN Meteo Active

  Robi się coraz cieplej, zrzucamy kolejne warstwy ubrania, dlatego warto powalczyć o to, co pod nimi - smukłe i jędrne ciało. Natalia Gacka, mistrzyni świata w fitness sylwetkowym, w magazynie "Zeszyt ćwiczeń" na antenie TVN Meteo Active, proponuje zestaw ćwiczeń, dzięki którym wyrzeźbimy to, na czym najbardziej zależy nam latem: jędrną pupę i napięty, płaski brzuch.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Do wykonania proponowanych przez Natalię Gacką ćwiczeń potrzebujemy wyłącznie maty, chociaż jeśli ćwiczymy w plenerze możemy obejść się i bez niej.

  Przygotowanie

  Jeśli jesteś osobą początkującą, dokładnie obejrzyj powyższe wideo, w którym Natalia tłumaczy, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. Jeśli nieprawidłowo ułożymy ciało, możemy narazić się na kontuzje, czasami bardzo bolesne. Ponadto prawidłowe wykonanie gwarantuje nam spodziewane efekty. Ciało pracuje w pełnym zakresie ruchu, co gwarantuje kompleksowe wytrenowanie danej partii mięśniowej.

  Czas start

  Żadnej aktywności fizycznej nie zaczynamy bez rozgrzania ciała. Natalia Gacka proponuje nam szybką, dynamiczną rozgrzewkę, opartą o bieg w miejscu, podskoki i przeskoki oraz krążenia rozgrzewające stawy.

  Po takiej rozgrzewce możemy przejść do ćwiczeń. Trening pośladków opiera się o rzeźbę przede wszystkim mięśnia pośladkowego wielkiego i średniego, natomiast trening brzucha o rzeźbę ściany przednio-bocznej brzucha i tylnej brzucha. To łącznie 9 różnych mięśni. Zadanie nie będzie więc proste, ale Natalia Gacka przygotowała urozmaicone i ciekawe ćwiczenia na każdą grupę mięśniową.

  Każde ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund, potem przechodzimy do 10-sekundowej aktywnej przerwy. Cały trening składa się z 3 serii. Przerwa między seriami powinna wynosić 30 sekund.

  Zestaw ćwiczeń, jedna seria:

  1. spacer w przysiadzie: plecy trzymamy wyprostowane, brzuch napięty, pośladki są wypięte, kolana lekko zgięte, patrzymy do przodu

  2. podpór przodem z przyciąganiem kolana do klatki piersiowej i odwodzeniem nogi w tył: ciężar ciała przesuwamy do przodu, brzuch trzymamy napięty, głowę równolegle do podłoża.

  3. spięcia brzucha w leżeniu tyłem z unosem bioder do góry: ręce splatamy za głową, mocno spinamy mięśnie tak, żeby uniosły nam się barki, następnie pośladki wypinamy mocno w górę.

  4. scyzoryki: leżymy tyłem w podporze na przedramionach, brzuch napięty, ugięte nogi przyciągamy do klatki piersiowej

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Świetne ćwiczenia
  Podobają mi się te ćwiczenia, dodam je do codziennych treningów z książką Natalii :)
  ~fiolka /2015-05-26 11:53

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...