Informacje

 • Park jurajski, wioska czarownic, kopalnia i stok narciarski. W Bałtowie nie sposób się nudzić

  23-10-2015 21:47

  "Skok na weekend"

  Jura Park w Bałtowie

  TVN Meteo Active

  W programie "Skok na weekend" propozycja dla tych, którzy lubią dobrą zabawę. Wiele atrakcji, także tych prehistorycznych, czeka na dzieci i ich rodziców w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Na wycieczkę zaprasza Lidia Piechota.

   

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

   

  Bałtów jest przykładem dobrego wykorzystania naturalnych walorów krajobrazowych oraz znalezionych w tym miejscu skamielin o wartości historycznej.

  Park jurajski

  Jura Park to wielki park rozrywki, do którego stworzenia zachęciły znalezione tam autentyczne tropy dinozaurów. Główną atrakcją są wielkie gady, które kiedyś przechadzały się po tych terenach. Funkcja parku jest nie tylko rozrywkowa, ale i edukacyjna.

  Polskie safari

  Bałtów to także obcowanie z przyrodą. W zwierzyńcu z okien autobusu można zaobserwować różne gatunki na wolności, z których wiele, ku uciesze dzieci, chętnie wchodzi w interakcję z człowiekiem.

  Wioska czarownic

  A w pobliżu dinozaurów świetnie czują się także czarownice. Pełna czarów wioska, na co dzień zwana Sabathówką, w święta zamienia się w wioskę świętego Mikołaja. Ciekawych gier i zabaw dla dzieci tutaj nie brakuje, ale dorośli też nie będą się nudzić. Tunel odwagi, sieć pajęcza, tatuaże i nagrody to tylko kilka z wielu dostępnych w wiosce interaktywnych atrakcji.

  Szwajcaria Bałtowska

  W Bałtowie można miło spędzić czas również zimą. Na tutejszych sztucznie naśnieżonych i doświetlonych stokach można jeździć na nartach czy snowboardzie do późnych godzin nocnych.

  Stara kopalnia

  Jeśli znudzą się nam atrakcję naziemne, do dyspozycji mamy także ciekawe rzeczy pod ziemią. Niedaleko Bałtowa znajduje się bardzo stara kopalnia krzemienia pasiastego w Muzeum Archeologicznym Krzemionki.

  Żeby odwiedzić te wszystkie atrakcje, weekend może okazać się za krótki.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...