Informacje
 • Schudł 36 kg, chce zrzucić więcej.
  Pożegna się z... dietą

  25-06-2015 14:49 "Pożegnanie z wagą" Dawida Pławeckiego

  "Pożegnanie z wagą" Dawida Pławeckiego

  TVN Meteo Active

  W najnowszym odcinku "Pożegnania z wagą" bohaterem jest pragnący zrzucić ostatnie zbędne kilogramy Dawid Pławecki. W półtora roku udało mu się już schudnąć ponad 30 kg. To jednak nie koniec - ostatnie nadprogramowe kilogramy, mimo diety i treningów, trzymają się go wyjątkowo zawzięcie. Dietetyk "Pożegnania z wagą" Aneta Łańcuchowska pomoże mu się ich pozbyć.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Bohater najnowszego odcinka "Pożegnania z wagą" Dawid Pławecki przyznaje, że problemy z nadprogramowymi kilogramami miał od dziecka. Wszystko przez to, że przez pierwsze 10 lat swojego życia był jedynakiem wychowywanym przez mamę, ciotki i babcie, które regularnie go przekarmiały i dawały łakocie.

  Liczby w sam raz

  Obecnie mierzący 193 cm i ważący 107,4 kg 23-letni chłopak chce zrzucić ostatnie kilogramy, jakie mu pozostały. Przez ostatnie 1,5 roku schudł aż 36 kilogramów, ale wciąż ma o dwa kilo za dużo tłuszczu. Łącznie w jego organizmie jest go 21,2 proc., czyli sięga 22 kilogramów.

  Nieprecyzyjny wskaźnik

  Jego idealna waga zdaniem dietetyk Anety Łańcuchowskiej wynosi około 100 kilogramów. To oznacza, że musi zrzucić 7-8 kg zamiast - jak mu się wcześniej wydawało - około 20 kg.

  - Ta idealna waga została określona na podstawie wskaźnika BMI, który jest nieprecyzyjny. Jest niepodzielony przez wiek, płeć, zawartość mięśni - wyjaśniła Łańcuchowska. A mięśni bohater "Pożegnania z wagą" ma bardzo dużo. To zaś buduje mu wyższą cyfrę, bo mięśnie są cięższe od tłuszczu.

  Mądre pożegnanie

  Ponieważ de facto Dawid Pławecki z dietą się żegna, musi ją w odpowiedni sposób zakończyć. - Wychodzenie z diety polega na systematycznym zwiększaniu ilości spożywanych produktów jak np. węglowodany - wyjaśniała dietetyk. Oznacza to, że w jednym tygodniu dokłada się np. kromkę więcej do śniadania, a w innym - zwiększa się porcję warzyw. Należy jedynie zachować wypracowane zdrowe nawyki żywieniowe.

  Zobacz, jak powinien wyglądać idealny dzień żywieniowy bohatera "Pożegnania z wagą"

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...