Informacje
 • Śmiganie na rolkach wciąga. I wysmukla sylwetkę

  28-05-2015 11:05 Zdobywczyni Pucharu Świata radzi, jak zacząć

  Jazda na rolkach wymaga wprawy

  TVN Meteo Acitve

  Jeśli lubicie ekstremalne aktywności, to jazda na rolkach z pewnością zaspokoi Wasze potrzeby. Jednak zanim zaczniemy wykonywać akrobatyczne rewolucje, musimy nauczyć się kilku rzeczy. Rad początkującym udzielała zdobywczyni Pucharu Świata w Maratonie Wrotkarskim Aleksandra Goss.

  Jak mówią miłośnicy rolek, to sport dla każdego. Mogą śmigać na nich maluchy, młodzież i dorośli bez względu na płeć, czy poziom aktywności. Początkujący, zanim rozpoczną praktyki akrobatycznych "tricków", powinni jednak najpierw nauczyć się jeździć po prostej nawierzchni.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Rady dla początkujących

  - Zginamy kolana, lekko pochylamy się. Ręce warto mieć przygotowane do upadku. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie, to odradzam trzymanie ich z tyłu, na plecach. Tak robią zawodowcy - radzi zdobywczyni Pucharu Świata w Maratonie Wrotkarskim Aleksandra Goss.

  Jeśli stawiamy pierwsze kroki, bądź czujemy się niepewnie, lepiej nie wykręcać hamulca.

  - Zostawiamy go. Dzięki temu będziemy czuć się pewnie. Później wykorzystamy inne techniki hamowania: między innymi na tak zwaną literkę "L", lub stopy do wewnątrz - zaleca Ola.

  Warto! Dlaczego?

  Oprócz przyjemności z nauki kolejnych tricków, rolki mają pozytywny wpływ na nasze ciało i samopoczucie. Jest to forma ruchu, która poprawia kondycję i dotlenia organizm. Nie trzeba wspominać, że regularne treningi pozwalają nam wysmuklić sylwetkę.

  Ochrona ciała

  Ruszając na trening warto pamiętać, by prócz rolek, zabrać ze sobą ochraniacze i kask. Szczególnie narażeni upadki są początkujący, ale wywrotki zdarzają się również zaawansowanym rolkarzom. Ochrona ciała jest niezbędna. Poza tym ten sport nie wymaga dużych nakładów finansowych. Gdy już uda nam się zaopatrzyć w rolki i podstawowe gadżety do ochrony ciała, wystarczy prosta nawierzchnia i dobra. A gdy już wkręcimy się w rolki, nawet deszcz i chłód przestaną być przeszkodą.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...