Informacje

 • Wicemistrz świata Wings for Life: w ogóle nie mam ochoty biegać. Jeszcze mnie nogi bolą

  12-05-2016 19:38

  Bartosz Olszewski wylądował w Polsce

  Bartosz Olszewski, wicemistrz Wings for Life World Run 2016

  TVN Meteo Active

  Bartosz Olszewski, wicemistrz świata Wings for Life World Run, wrócił dziś do Polski. W specjalnym wywiadzie dla TVN Meteo Active opowiada o wrażeniach z biegu i najbliższych sportowych planach.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Bartosz Olszewski to nasz bohater tegorocznego międzynarodowego biegu charytatywnego Wings for Life World Run, który rozgrywał się w minioną niedzielę 8 maja. Pokonując w Kanadzie dystans 82,411 km zajął drugie miejsce na świecie. Dziś wylądował na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina, gdzie przywitali go kibice. Na mistrza czekał czerwony dywan i słoiki z ulubionym kremem czekoladowym.

  - W ogóle nie mam ochoty biegać. Muszę odpocząć. Jeszcze mnie nogi bolą - mówił zaraz po wylądowaniu.

  Kanadyjskie zwycięstwo

  Bartosz Olszewski biegł w tym roku w Kanadzie, bo wygrał zeszłoroczną edycję Wings for Life w Polsce, pokonując 73,46 km. Jako zwycięzca mógł pobiec w dowolnym miejscu na świecie. Wybrał Kanadę ze względu na wodospad Niagara, który odwiedził zarówno przed i jak i po starcie.

  - Trochę zwiedzałem, trochę pochodziłem. Bałem się że za dużo i że za bardzo się zmęczę, ale na szczęście odpocząłem do biegu i wszystko się udało - mówi mistrz w rozmowie z Adrianem Mielnikiem.

  Taktyka na bieg

  Bartek rozpoczął bieg o godzinie 7 rano. Temperatura wynosiła 7-8 st. C. Świeciło słońce i wiał wiatr, który był jedynym niekomfortowym zjawiskiem tamtego dnia. Warunki ogólnie były dobre. Pozostawało dobrze rozplanować wyścig.

  - Chciałem dobiec tam, gdzie dobiegłem rok temu i to był mój główny cel - mówi Olszewski. Jednak po 60 km przekonał się, że jest w dobrej formie, i że może uda pokonać się nawet 80 km.

  Wicemistrz Wings for Life co 5 km pił wodę, a co 10 jadł żel energetyczny. W sumie połknął ich 7.

  W trasie

  - Miałem taką taktykę, żeby trzymać się biegacza z Kanady, który celował w okolicę 80 km. Chciałem się go trzymać jak najdłużej i rywalizować z nim o zwycięstwo w Kanadzie. Okazało się jednak, że szybko odpadł (...) Potem był  jeszcze Amerykanin, z którym biegłem do dystansu maratonu, ale on też szybko skończył. Później  biegłem od punktu do punktu. Moje tempo wynosiło 3,48 - opowiada mistrz.

  Na 80 km w punkcie żywieniowym z radości wyrzucił wodę w górę. Zaskoczył go ten wynik, ale i mocno zmęczył.

  - Po 80 km myślałem już tylko o tym, żeby samochód mnie dogonił i żeby już to skończyć - opowiada. Dodaje jednak, że był w stanie wykrzesać z siebie jeszcze trochę energii.

  - Czułem się na tyle mocny, że jeszcze trochę bym pobiegł - wspomina.

  Dobry dzień

  Bartek jest przekonany, że 8 maja towarzyszyło mu szczęście. Miał bardzo dobry dzień.

  - Nie miałem żadnego kryzysu na trasie. Od początku do końca biegłem równym tempem. Miałem super dzień i wszystko udawało się na trasie. (...) Będę musiał zrobić głębszą analizę, żeby zobaczyć czemu tak się stało - mówi Olszewski.

  Plany na przyszłość

  W kolejnej edycji Wings for Life chciałby pobiec w Nowej Zelandii. Jednocześnie podkreślił, że atmosfera w Poznaniu jest wyjątkowa i kanadyjskiej imprezie daleko było do naszego rozmachu, polotu i pompy.

  Bartek szykuje się teraz do jesiennego maratonu. Chce skupić się na treningu szybkościowym i poprawić swoją życiówkę na tym królewskim dystansie.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....