Informacje
 • Zmieść się w wymarzoną sukienkę.
  Jak schudnąć przed sylwestrem?

  08-12-2016 18:37 Ekspertki radzą

  Do sylwestra zostały trzy tygodnie

  Shutterstock

  Wiele osób marzy o szczuplejszej sylwetce i chciałoby osiągnąć ten cel do sylwestra. Do świętowania Nowego Roku zostały jednak zaledwie trzy tygodnie. Czy istnieje dieta cud, dzięki której będziemy w stanie schudnąć w tak krótkim czasie?

  Cały program możesz obejrzeć na stronie Dzień Dobry TVN.

  Dietetyczka Anna Jelonek i trenerka personalna Joanna Brzezińska opowiadały w Dzień Dobry TVN, jak można pozbyć się dodatkowych kilogramów do sylwestra, bez narażania zdrowia na szwank.

  Przede wszystkim powinno się połączyć zdrowe odżywianie z ćwiczeniami. Obie panie są zgodne: nie należy nagle zacząć się katować rygorystycznymi dietami i ciężkimi treningami.

  - Najważniejsze jest to, żeby zrobić to w sposób zdrowy - mówi Jelonek. - Zdrowy sposób odżywiania się to połączenie indywidualnego planu żywieniowego i indywidualnych treningów personalnych.

  Jeżeli zaczniemy od razu, zdaniem pani dietetyk, w ciągu trzech tygodni możemy schudnąć trzy kilogramy. Najważniejsze, by unikać słodyczy i podjadania. A także nawadniać organizm, szczególnie, jeśli łączymy dietę z treningami.

  - Zawsze powinniśmy wstać i do godziny powinno się pojawić obfite śniadanie, obfitujące w zastrzyk energii, ale nie krótkotrwałej, a długotrwałej - mówi dietetyczka i radzi, by jeść na śniadanie owsiankę. O zaletach jej jedzenia pisaliśmy tutaj.

  Skuteczna motywacja

  Ważne jest jednak, by łączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. Często ciężko nam zebrać się do pójścia na siłownię, jednak zbliżające się święta Bożego Narodzenia i sylwester potrafią skutecznie zmotywować do odchudzania i rozpoczęcia treningów.

  - Jest pewien cud w tym okresie, w tym czasie, kiedy mamy jakąś motywację, którą musimy wykorzystać - mówi Joanna Brzezińska i dodaje, że jeśli motywuje nas zrzucenie kilku kilogramów do sylwestra, to powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by to wykorzystać.

  Ćwiczenie z głową

  Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się rzucać na głęboką wodę i od razu godzinami katować się na siłowni. Nie musimy nawet na nią iść, ponieważ ostatnio coraz popularniejsze są treningi w domu. Wystarczy codziennie rano ćwiczyć przez 15 minut. Brzezińska radzi stosowanie treningów o wysokiej intensywności, tzw. HIIT (ang. high intensity interval training). Dzięki temu, że czas ćwiczeń jest krótki, takie treningi nie obciążają naszego układu nerwowego, przez co nie czujemy się zmęczeni.

  Treningi, które poleca trenerka łączą cardio z ćwiczeniami wzmacniającymi.

  - To ćwiczenia core, ćwiczenia stabilizacyjne, pajace, podbiegi, biegi, wschodzenie na schody, czyli wszystko co mocno rozrusza nasz organizm do pracy - mówi.

  Zmiana na dłużej

  Schudnięcie przed sylwestrem jest możliwe, jednak najlepiej, by wprowadzić zdrowe nawyki nie tylko na chwilę.

  - Jeśli chcemy dzisiaj zacząć, to jest dobry krok do tego, aby te nawyki były stosowane przez cały rok, a nie tylko z jakiejś okazji - mówi Jelonek.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...