Informacje
 • "12 miesięcy z Mają Popielarską" - nowa książka prezenterki pogody TVN Meteo

  15-11-2014 13:27 To już szósta pozycja autorki, która ukazuje nam się w zmienionej formie

  Maja Popielarska napisała kolejną książkę

  TVN24

  Maja Popielarska prezenterka TVN Meteo napisała nową książkę. To już jej szósta pozycja. Tym razem stanowi ona swoiste kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie, a autorka radzi jak dbać o nasze rośliny przez cały rok. Książka jest dobra dla każdego, zarówno dla zapalonego ogrodnika i dla tych, którzy w tej dziedzinie stawiają dopiero pierwsze kroki.

  Maja Popielarska, autorka 5 książek o tematyce ogrodniczej, wydała nową publikację: "12 miesiący z Mają Popielarską". Poprzednie dzieła autorki dotyczyły konkretnych pór roku, ale tym razem w jednej książce zawarta jest cały rok).

  Osobisty kalendarz

  Najnowsza książka ma inną odsłonę i prezentuje nam się w zmienionej formie.

  - Teraz postanowiłam napisać książkę w formie kalendarza - zaczyna opowiadać Maja Popielarska w programie "Wstajesz i Weekend".

  Nie brakuje miejsca na notatki.

  - Pomysł był takie, żeby właściciel książki był później także jej współautorem - mówi Maja Popielarska - w wyznaczonych miejscach może sobie notować to co zaobserwował i zrobił w swoim ogrodzie - dodaje.

  Własne zapiski skłonią nas do wyciągania wniosków na temat zmian, jakie zachodzą w naszych ogrodach. Ponadto gdy przypiszemy jakieś zdarzenie do konkretnej daty możemy zaobserwować w przyszłości czy wydarzenie to się nie powtarza.

  Książka dla każdego

  Nieważne czy jesteś zapalonym ogrodnikiem od lat, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie.

  - Książka nadaje się również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Ma ona naprowadzić co należy robić i jak obserwować przyrodę w poszczególnych miesiącach - mówi Maja Popielarska.

  Inny sezon inna praca

  Autorka zaznacza, że głównym przesłaniem książki jest to, że naturze trzeba się przypatrywać. Każda pora roku czym innym się charakteryzuje i inaczej wygląda praca w naszych zielonych zakątkach w różnych porach roku.

  - W listopadzie i grudniu jest zdecydowanie mniej obowiązków, ale nie oznacza to, że możemy wtedy odpoczywać - informuje Maja Popielarska - w przewodniku nie brakuje prac, które przewidziane są do wykonania w tych miesiącach - dopowiada.

  Systematyczność

  Autorka zaznacza, że w chłodnej porze roku ważniejsze w naszym ogrodzie od roślin są zwierzęta, które chcemy zwabić na nasze podwórko.

  - Jeśli przygotowujemy dla nich jedzenie to musimy być systematyczni, bo zwierzęta przyzwyczajają się do tego miejsca - poucza Maja Popielarska.

  Cenne porady i wkład własny

  W książce nie brakuje także cennych porad na temat jak zadbać o żywą choinkę w naszych domach, aby jak najdłużej w trakcie świąt nas cieszyła.

  Autorka przyznaje, że parę zdjęć jakie umieszczone są w książce wykonała własnoręcznie we własnym ogrodzie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • :)
  Uwielbiam Panią Maję :) Oglądam na bieżąco odcinki programu " Maja w ogrodzie ", a jutro biegnę kupić nową książkę ;) Dzięki programowi mój ogród przeszedł w ostatnich latach ogromną metamorfozę :)
  ~Aurelia /2014-11-17 18:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...