Informacje
 • "Biały Dom nie popiera wysadzania innych planet". Gwiazdy Śmierci nie będzie

  13-01-2013 11:00 Petycja ws. budowy bojowej stacji kosmicznej odrzucona przez Obamę
  "Biały Dom nie popiera wysadzania innych planet". Gwiazdy Śmierci nie będzie

  Barack Obama nie pójdzie w ślady Dartha Vadera

  PAP/EPA

  Biały Dom nie wybuduje międzygalaktycznej Gwiazdy Śmierci, która miałaby atakować inne planety. W oficjalnej odpowiedzi na petycję internautów napisano, że "administracja Barack'a Obamy nie popiera wysadzania w powietrze planet" a "inwestycja jest zbyt droga". Powtórki z "Gwiezdnych Wojen" nie będzie.

  Petycję o budowę Gwiazdy Śmierci wystosowali fani "Gwiezdnych Wojen". Umieścili ją na stronie internetowej Białego Domu "We the People" ("My Naród"). Podpisało się pod nią ponad 34 tys. osób, co zgodnie z obowiązującym prawem oznacza, że administracja prezydenta musiała odpowiedzieć na nią oficjalnie (dotyczy to każdej petycji, pod którą podpisuje się co najmniej 25 tys. obywateli).

  Pożyteczny projekt

  W petycji lobby Gwiazdy Śmierci postulowało, że projekt przyczyniłby się do stworzenia nowych miejsc pracy i zwiększał amerykańskie zdolności obronne.

  Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że Gwiazda Śmierci była bojową stacją kosmiczną, która niszczyła planety w filmach z serii "Gwiezdne wojny". Jej propagatorem był Dath Vader, czarny charakter sagi.

  Koszt budowy Gwiazdy Śmierci lobbyści oszacowali na 850 biliardów dol.

  Biały Dom docenił intencje

  W pisemnej odpowiedzi na tę petycję szef biura prezydenta USA ds. Nauki i Kosmosu, Paul Shawcross podkreślił, że " administracja Barack'a Obamy nie popiera wysadzania w powietrze planet", dlatego projekt nie będzie realizowany.

  Dodał jednocześnie, że Biały Dom "podziela pragnienia do tworzenia nowych miejsc pracy i silnej obrony narodowej, ale Gwiazda Śmierci nie będzie celem do ich realizacji".

  Shawcross zwrócił też uwagę, że koszt budowy Gwiazdy Śmierci na pewno nie przyczyni się do zmniejszenia krajoweg zadłużenia, a wręcz przeciwnie, może je diametralnie zwiększyć.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Polska gwiazda
  A polska, założę się, dałaby radę. Wzięliby najniższą ofertę z przetargów i walnęli taką pseudo-gwiazdę śmierci za 1/10 kosztów, reszta do kieszeni. Potem oczywiście okazałoby się, że gwiazda jest do niczego, trzeba naprawiać usterki, nikt nie chce odkupić i musi iść na złom.
  ~Mar /2013-01-26 14:36
 • Być może
  Chciałby również usłyszeć coś na temat zbliżających się ciał niebieskich!!!Tych z którymi kolizja jest zagrożeniem dla ludzkiego życia.Takowych spodziewać możemy się miedzy 2026 a 2030!
  ~Ahoj /2013-01-13 23:35
 • strach
  tiger2 amerykanie za wszelką cenę chcą się zbroić bo się zaczynają bać Rosji i Chin
  ~pll /2013-01-13 13:20
 • Gwiazda Śmierci
  Pewnie by się przydała , a wstępnie mogłaby neutralizować wszelkie kosmiczne śmieci związane z eksploracją przestrzeni kosmicznej z przeszłości i tej obecnej. Jak się domyślam - chodzi o ideę i pieniądze - więc powinna to być inicjatywa i inwestycja międzynarodowa, a na razie pewnie z tej sytuacji wszyscy się cieszą bo jaka cywilizacja chciała by odwiedzać taki śmietnik jakim jest nasza ukochana Ziemia.
  ~Nitodziobek /2013-01-13 13:12
 • Broń
  Co za kretyni ci amerykanie.... nie mniej jakaś broń by się przydała (dużo mniejszego pokroju) do obrony Ziemi przed asteroidami czy meteorytami.
  ~tiger2 /2013-01-13 11:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...