Informacje

 • Czy świat skończy się już w tę sobotę? "Jego ogromna część zmieni się nie do poznania"

  21-09-2017 13:19

  David Meade jest przekonany, że to już

  Zaćmienie Słońca może zwiastować koniec świata

  Foto: Abel Pardo López/flickr.com (CC BY 2.0), film: DSCVR/NASA

  Amerykański numerolog David Meade wysunął tezę, że koniec świata nastąpi już 23 września. Będzie to dzień, kiedy upłyną wtedy 33 dni od całkowitego zaćmienia Słońca.

  David Meade, amerykański numerolog i - jak się sam określa - astronom-biblista, jest zdania, że świat skończy się już 23 września 2017 roku. W swojej najnowszej publikacji twierdzi, że ma na to niezbite dowody.

  Środowiska naukowe są jednak nie tyle sceptyczne, co zaniepokojone popularnością, z jaką spotkała się teza. Póki co Meade odwiedza programy telewizyjne i udziela wywiadów.

  33 dni po zaćmieniu Słońca

  Zdaniem Meade'a kluczem do oszacowania dokładnej daty końca świata jest liczba 33 (ma ona szczególne znaczenie dla numerologów i biblistów: tyle lat miał Jezus, gdy zmarł, tyle razy pada w Biblii określenie Boga - Elohim). Meade twierdzi, że zaćmienie Słońca, które miało miejsce 21 sierpnia w Stanach Zjednoczonych stanowi omen, a dokładnie 33 dni po tym wydarzeniu nastąpi początek Dni Ostatecznych.

  Numerolog powołuje się na analogie między wersetami z Biblii oraz trajektorią gwiazd. Jego zdaniem gwiazdozbiór Panny to "kobieta odziana w Słońce w koronie z dwunastu gwiazd" z Księgi Apokalipsy. W sobotę 23 września nad tą konstelacją pojawi się dziewięć gwiazd i trzy planety, co - zdaniem numerologa - przesądza o wszystkim.

  Mała Apokalipsa

  Według Meade'a w sobotę świat dopiero zacznie się kończyć, a Dzień Sądu poprzedzą liczne klęski żywiołowe.

  - To nie tak, że świat skończy się z dnia na dzień - stwierdził. - Po prostu ogromna część świata zmieni się nie do poznania jeszcze przed październikiem - dodał.

  Zdaniem Meade'a klęski żywiołowe - trzęsienia ziemi, fale tsunami i wzmożona aktywność wulkaniczna - poprzedzają nadciągającą planetę Nibiru, która zmierza w stronę Ziemi.

  Istnienie Nibiru zostało kategorycznie zdementowane przez NASA. Jeden z ekspertów David Morrison argumentuje to w następujący sposób:

  - Byłaby wyjątkowo jasna i widoczna gołym okiem. Gdyby istniała, już teraz doprowadziłaby do zmian na orbicie Ziemi i Marsa - stwierdził.

  Pozostałe elementy teorii Meade'a również spotkały się z krytyką ze strony środowisk akademickich, jak i przedstawicieli kościoła.

  - Nie ma czegoś takiego jak chrześcijański numerolog. Ktoś po prostu posługuje się Biblią, by uwiarygodnić swoje spekulacje - stwierdził Ed Stetzer, profesor z Centrum Ewangelizmu Wheatona.

  Tutaj możesz przeczytać o tym, skąd bierze się poczucie, że koniec świata jest bliski.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Bzdura
  Dzień już kończy się a zamiast końca świata wyszło nareszcie słońce.
  ~oland /2017-09-23 15:34
 • nie wierzcie
  Duch Boży nie jest maszyną numeryczną, ten dzień zaskoczy wszystkich, nie jest możliwe obliczenie końca.
  ~nie wierzcie /2017-09-22 08:54
 • może być
  Kim odpali rakiety , usa tez i bedzie po wszystkim
  ~d123 /2017-09-22 07:38
 • Niemożliwe !
  Żona robi w niedzielę flaczki, więc koniec świata może być dopiero w poniedziałek.
  VaII Govrylo /2017-09-22 06:41
 • Acha!!!
  Skoro mówi, że biblista i tak dogłębnie przestudiował Biblię, by poznać jej symbolikę i wyliczyć z tego koniec świata, to niech sobie przypomni co powiedział Chrystus: „Nie znacie dnia ani godziny, kiedy Syn Człowieczy przyjdzie!”. Więc jakby nie patrzeć, posługując się Pismem Świętym sam sobie zaprzecza. I jakby się ktoś pytał, to wolę posłuchać Jezusa Chrystusa. :-D
  ~saj333 /2017-09-22 03:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Karkonoszy, jedyn...