Informacje
 • David Bowie ma swoje miejsce na nocnym niebie

  18-01-2016 14:23 Gwiazdozbiór ma kształt błyskawicy

  David Bowie na nocnym niebie

  www.stardustforbowie.be

  11 stycznia David Bowie przegrał walkę z nowotworem. Belgijskie radio, we współpracy z Obserwatorium Mira, znalazło na niebie miejsce dla legendy muzyki.

  Pewna konstelacja gwiazd w kształcie błyskawicy otrzymała swoją nazwę - na część zmarłego wokalisty Davida Bowiego. Gwiazdozbiór składa się z siedmiu gwiazd i zlokalizowany jest w sąsiedztwie Marsa.

  Poszukiwanie idealnego miejsca w kosmosie

  Belgijska stacja radiowa Studio Brussel i Obserwatorium Mira w Stanach Zjednoczonych połączyły siły, aby znaleźć odpowiednie miejsce w niebiosach dla legendarnej gwiazdy.

  - Studio Brussels (belgijskie radio - przyp. red.) poprosiło nas, aby dać Bowiemu unikalne miejsce w kosmosie - poinformował Philippe Mollet z Obserwatorium Mira. - Odnosząc się do jego albumów, wybraliśmy siedem gwiazd - Sigma Librae, Spica, Alpha Virginis, Zeta Centauri, USS 204 132, Beta Sigma Octantis Trianguli Asutralis - w pobliżu Marsa - dodał.

  Wybrana konstelacja gwiazd w kształcie pioruna przywołuje na myśl bardzo charakterystyczną okładkę albumu artysty "Aladdin Sane". David Bowie pozował na niej z namalowaną na twarzy błyskawicą.

  Przegrał walkę z rakiem

  David Bowie zmarł 11 stycznia w wieku 69 lat, po 18 miesiącach walki z chorobą nowotworową. Był piosenkarzem, producentem muzycznym i autorem piosenek, dzięki któremu rozwinęły się nurty: glam rocka, art rocka, dance popu, punku i muzyki elektronicznej. W ponad 40-letniej karierze stał się jednym z najważniejszych artystów muzyki II połowy XX wieku. W 2006 r. otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości. Jego ostatni album "Blackstar" miał premierę 8 stycznia, jednak w ostatnich miesiącach artysta był rzadko widywany publicznie. Przy okazji wydania singla promującego ostatnie wydawnictwo zapowiedział, że nie ruszy w trasę promocyjną.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...