Informacje

 • Dzikie świnie straszą muzułmanów. Pieluchy w żołądkach

  28-12-2011 10:04

  Tysiące zwierząt grasują w stolicy Pakistanu

  Dzikie świnie straszą muzułmanów. Pieluchy w żołądkach

  Każdej zimy do Islamabadu ściągają stada dzikich świń

  NASA

  Mieszkańcy stolicy Pakistanu boją się wyjść z domów - donosi "Washington Post". Jak co roku o tej porze do Islamabadu ściągnęły stada dzikich świń siejąc spustoszenie. Muzułmanie uważają je za nieczyste.

  Każdej zimy stolica Pakistanu opanowana jest przez koszmar wszystkich muzułmanów - dzikie świnie. Głód sprawia, że w nocy zwierzęta schodzą z okolicznych wzgórz i w poszukiwaniu jedzenia przeszukują najbardziej ekskluzywne dzielnice miasta. Stołują się w śmietnikach wysokiej klasy hoteli, ambasad, a niektóre również w pałacu prezydenckim.

  Władze Islamabadu są bezsilne. Świnie nie boją się niczego. Zawodzą trutki oraz sidła.

  "Staramy się je ignorować"

  Jedynymi wrogami zwierząt są lamparty i niemuzułmańscy kłusownicy. Wyznawcy islamu na widok świni odwracają wzrok. W Koranie Allah zabrania spożywania mięsa wieprzowego uważając, że jest to zwierzę nieczyste.

  - Ilość świń się zwiększa, ponieważ nie są podejmowane żadne starania, aby zwalczyć tę plagę - mówi Abdul Aziz Khan z Pakistan Wildlife Foundation. - Natknąłem się na nie wiele razy, ale na szczęście udało mi się uciec - dodaje.

  Aby dotrzeć do przysłowiowego "koryta", świnie często muszą przebyć całe miasto. Bałaganią przy tym, straszą mieszkańców, powodują wypadki drogowe. Dorosłe zwierzęta czasem nawet atakują ludzi, którzy chcą je przepłoszyć.

  Leśni mieszkańcy

  Islamabad został zbudowany w latach 60. ubiegłego wieku. Powodów było kilka, jednym z nich - położenie geograficzne.

  Miasto leży na zachodnim przedgórzu Himalajów i otoczone jest górami porośniętymi gęstymi lasami. Tereny otaczające miasto zamieszkują nie tylko dziki, ale także małpy, szakale i olbrzymie nietoperze owocowe.

  Pieluchy w żołądku

  Dzikie świnie są wszystkożerne. Pochłaniają, co wpadnie - od traw, przez korzonki, na małych zwierzętach kończąc. Islamabadzkie szczególnie upodobały sobie śmieci.

  Sekcja zwłok lokalnych świń pokazała, że 58 proc. treści żołądkowej to odpadki, jakie można znaleźć w pobliskich śmietnikach. Zespół z Akademii Rolniczej w Faisalabad znalazł we wnętrznościach zwierząt m.in. plastikowe torby i pieluchy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dzikie swinie
  napuscic na nie Taliban lub al Kaidae.
  ~thomas /2012-11-22 02:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...