Informacje

 • Fotograf na nietypowym "polowaniu". Co uchwycił?

  16-03-2017 18:51

  Był zapatrzony w jedno zwierzę

  Co uchwycił fotograf?

  Bobby Wummer Photography

  Bobby Wummer z południowej Florydy w poniedziałek wybrał się na nietypowe "polowanie". Zamiast strzelby miał aparat, a jego celem było konkretne zwierzę. Zobacz efekty.

  Floryda to kraina aligatorów. Bobby Wummer, miłośnik tych zwierząt, chciał uchwycić je z jak najmniejszej  odległości. W związku z tym wyszedł w teren i ustawił aparat na statywie kilkanaście centymetrów nad ziemią. Obiektyw skierował na drogę gruntową wśród zarośli, gdzie kamuflują się krokodyle. Wummer włączył kamerę, odszedł około 100 metrów od niej i cierpliwie czekał na to, żeby przed kamerę weszły aligatory. Udało się. Uchwycił całą rodzinę tych dzikich zwierząt. Jedno z nich nawet położyło się na drodze.

  Ponowne "polowanie"

  Wummer nie zaprzestał na tym. W środę ponownie wybrał się na "polowanie". Wtedy jego największą "zdobyczą" stało się nagranie aligatora z bardzo bliskiej odległości. Masywny gad nagle zaczął wyłaniać się za zarośli. Na poniższym filmie widać, że zwierzę przechodziło zaledwie kilka metrów od obiektywu. Najpierw pojawia się pysk aligatora, a na końcu jego długi ogon. Słychać nawet jego kroki.

  "Kocham aligatory i wszystkie zwierzęta. Szanują ich prywatność, dlatego ustawiam obiektyw w terenie, a sam się oddalam" - napisał na Facebooku autor nagrań. Zapewnił jednak, że zawsze zachowuje ostrożność.

  Aligatory amerykańskie zamieszkują południowo-wschodnie stany USA: Alabama, Arkansas, Karolina Północna i Południowa, Floryda, Georgia, Luizjana, Missisipi, Oklahoma i Teksas. Ich szacowana populacja wynosi ponad milion osobników żyjących na wolności.

  Kamuflaż opanowany do perfekcji

  Aligatory to mistrzowie kamuflażu. Nocą, kiedy chowają się w wodzie, można je zauważyć jedynie po odbijających światło oczach, wystających ponad taflę wody. Wummer wykonał to wyjątkowe zdjęcie używając lampy błyskowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • A gdyby tak...
  Gdyby tak wyhodować krokodyle, selekcjonując w kolejnych pokoleniach te mające najdłuższe i najmocniej umięśnione łapy? Mielibyśmy czworonożnego tyranozaura?
  Sparrovsky /2017-03-16 22:06
 • Natura
  Ostatnia piękna rzecz w tym nieprzyjaznym szaremu człowiekowi świecie.
  Łukaszarum /2017-03-16 20:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...