Informacje

 • Google jest w lesie

  10-11-2011 10:07

  Street View fotografuje Amazonię

  Wideo dzięki uprzejmości Google Earth

  Reuters TV

  Już za kilka tygodni będzie można zwiedzać lasy i rzeki Amazonii - za darmo i nie ruszając się z domu. Rozpoczęły się prace Google Earth nad nowym projektem, który umożliwi użytkownikom wirtualną wycieczkę po brazylijskiej części tego rejonu.

  Głośna usługa amerykańskiego giganta Street View, która polega na fotografowaniu ulic całego świata, trafiła do lasu. Po specjalnych projektach uwiecznienia wielkich zabytków jak Stonehenge czy Koloseum, Google zabrał się za Amazonię - największą na świecie tropikalną dżunglę.

  Prace zaczną się wzdłuż rzeki Rio Negro - sfotografowane zostaną zarówno lasy, jak i lokalne społeczności. Zamiast samochodu, ruszy tam specjalny rower z aparatem.

  Brazylijska część Amazonii, w której zaplanowano realizację projektu, to tylko część zajmującego siedem milionów kilometrów terenu.

  Pomagają aktywiści

  Projekt Google Earth wspierają orgnizacje pozarządowe, które walczą o ochronę lasów i bogactwa naturalnego regionu.

  To właśnie dzięki aktywistom lokalne społeczności zgodziły się wziąć udział w projekcie. - Kto lepiej zna las od ludzi, którzy w nim mieszkają? - pyta retorycznie Emanuel Evita, reprezentant jednej z organizacji pozarządowych.

  - Tutaj chodzi też o to, żeby ludzie mogli dowiedzieć się więcej o rzekach, lasach i ludziach, którzy w nich żyją. Nie muszą do tego wychodzić z domu. Może dzięki temu poprą naszą kampanię na zachowanie Amazonii taką, jaką jest - dodaje.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Białorusi....