Informacje
 • "Kaczki wygrały". Sąd orzekł, że mogą dalej kwakać

  19-11-2019 17:28 Wiejskie życie kontra miejskie przyzwyczajenia
  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zaopiekowali się kaczą rodziną Foto: Reuters | Video: ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

  Kaczki z małego gospodarstwa rolnego we Francji mogą nadal kwakać - orzekł we wtorek francuski sąd. Komu to przeszkadzało? Sąsiadowi, który twierdził, że przez kaczy hałas jego życie nie jest szczęśliwe.

  Sąd w mieście Dax orzekł, że hałas, który wydobywa się z gardeł około 60 kaczek i gęsi hodowanych przez emerytowaną rolniczkę Dominique Douthe u podnóża Pirenejów w południowo-zachodniej Francji, mieścił się w dopuszczalnych granicach - poinformowały lokalne media.

  - Kaczki wygrały - powiedziała Douthe po zapadnięciu decyzji w rozmowie z agencją Reutera. - Jestem bardzo szczęśliwa, bo nie chciałam zabijać moich kaczek - dodała.

  Hałas go unieszczęśliwiał

  Skarga została wniesiona przez sąsiada Douthe, który około rok temu przeprowadził się z miasta na posesję położoną około 50 metrów od wybiegu, na którym właścicielka kaczek trzymała swoje stadko.

  - Te kaczki to problem. Moje kaczki hałasują, a to przeszkadza sąsiadowi - mówiła Douthe. Relacjonowała, że mężczyzna przychodził do niej raz lub dwa razy w tygodniu. Mówił jej, że powinna coś zrobić z głośnymi zwierzętami. Na przykład zbudować dźwiękoszczelną ścianę.

  Prawnik sąsiada twierdził, że kwakanie przekracza dopuszczalne poziomy hałasu i uniemożliwia powodowi czerpanie radości z ogrodu oraz spanie przy otwartych oknach. Jak twierdzą lokalne media, prosił o podjęcie natychmiastowych kroków w celu zmniejszenia hałasu oraz odszkodowanie w wysokości 3500 euro.

  Wieś kontra miasto

  Spór jest ostatnią z serii spraw sądowych, w których tradycyjny, wiejski styl życia stawiany jest przeciwko nowoczesnym wartościom, które - jak twierdzą mieszkańcy wsi - wkradły się prosto z miasta.

  We wrześniu kogut o imieniu Maurice dostał sądową zgodę na pianie o świcie pomimo licznych skarg sąsiadów, którzy również przeprowadzili się z miasta na wieś.

  >>>CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE KOGUTA
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • mjhgnf
  obie racje są prawdziwe. sąsiad wprowadził się na wieś z miasta bo chciał uniknąć hałasu i mieć spokój i ciszę a tu masz. ale sąsiadka miala już wcześniej kaczki więc moim zdaniem ten co kupuje kupił w pełnej wiedzy takie otoczenie . najgorzej jak ktoś się wprowadza obok ciebiei i zaczyna nowe warunki wprowadzać.
  ~ujrhyfe /2019-11-20 05:09
 • kaczuszki wygrały!
  przecież kaczki tam były pierwsze! może mieszczuch powinien sprawdzić, czy nic mu nie będzie hałasowało?
  ~edw /2019-11-19 19:37
 • prawo 21 wieku
  Samo wzięcie takiej sprawy przez prawników jest globalną porażką systemu sądownictwa. Przyjmujący zgłoszenie po pierwsze powinien wyśmiać wnioskodawcę a po drugie dożywotnio odebrać mu prawa obywatelskie czy wręcz ubezwłasnowolnić. Bo to nie jest nawet śmieszne. To nawet nie jest żałosne. Słowo na to dopiero powstanie bo nawet jeszcze nie istnieje.
  ~kaskozorzec /2019-11-19 19:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...