Informacje

 • Koniec świata już 23 kwietnia? Kolejna przepowiednia kontrowersyjnego numerologa

  14-04-2018 11:47

  Kosmos ma odwzorowywać scenę z Apokalipsy

  Koniec świata - są głosy, że nadejdzie 23 kwietnia. Film archiwalny, sprzed końca świata zapowiadanego na 23 września 2017 roku

  Shutterstock

  David Meade - autor głośnej teorii o końcu świata, który miał nastąpić 23 września 2017 roku - powrócił z nową datą. Jego zdaniem świat może się skończyć już 23 kwietnia tego roku.

  PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PRZEPOWIEDNI Z WRZEŚNIA 2017 ROKU

  Według Meada, amerykańskiego numerologa i samozwańczego astronoma-biblisty, 23 kwietnia 2018 roku układ pewnych ciał niebieskich będzie odpowiadał scenie przedstawionej w Apokalipsie Świętego Jana. Słońce i Księżyc, pojawiające się w gwiazdozbiorze Panny, mają symbolizować brzemienną niewiastę obleczoną w Słońce, która ma pod stopami Księżyc i wieniec z dwunastu gwiazd nad głową. W tej samej konstelacji ma przebywać Jowisz przedstawiający Mesjasza. Ten układ ciał niebieskich, zdaniem Meada, będzie zwiastować zbliżenie się do Ziemi Planety X, czego konsekwencją byłyby klęski naturalne, a także paruzja, czyli powtórne zejście Chrystusa na Ziemię.

  Wszystko wskazuje jednak na to, że Meade pomylił się w wyliczeniach. 23 kwietnia Jowisz powinien znaleźć się w gwiazdozbiorze Wagi, Słońce - w Baranie, a Księżyc - w Bliźniętach. Słowem - końca świata nie będzie.

  A co z Planetą X? Czy istnieje i nam zagraża?

  Niektórzy nazywają Planetę X, przywoływaną przez Meada, Nibiru. Ma ona krążyć wokół Słońca po niezwykle dużej eliptycznej orbicie, a jej przelot w pobliżu Ziemi ma spowodować ogromne erupcje wulkaniczne. Nibiru była niejednokrotnie wspominana w kontekście globalnych katastrof, mimo iż naukowcy od dawna twierdzą, że takie ciało niebieskie nie istnieje.

  Nazwy Nibiru po raz pierwszy użyła Nancy Lieder, wyznawczyni teorii katastroficznych, na początku lat 90. poprzedniego stulecia. Planeta miała przynieść zagładę Ziemi w 2003 roku. Tak się oczywiście nie stało. Pamiętajmy, że w naszym Układzie Słonecznym taki obiekt byłoby łatwo namierzyć, jednak jak dotąd nikt tego nie dokonał. Naukowcy wielokrotnie zapewniali, że Nibiru jest wytworem wyobraźni zwolenników teorii katastroficznych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Reklama dla debila/cwaniaka
  Po co o tym mówicie? Robicie tylko reklamę naciągaczowi.
  ~Egerius /2018-04-14 20:37
 • Kolejna bzdura, ktoś chce zarobić?
  Po co to publikujecie? Nikt nie wie kiedy nastąpi koniec świata i jak będzie wygladał.
  ~Nick /2018-04-14 18:32
 • Astronom
  Jest astrologiem a nie astronomem. Astronomowie latają w kosmos. Astrologowie siedzą na ziemi
  ~emil /2018-04-14 18:10
 • David Meade to jest ...
  David Meade to jest taki nasz Antek Macierewicz, którego nikt już poważnie nie traktuje. Ale on ciągle te swoje rewelacje ogłasza, jak gdyby nigdy nic.
  ~Ksawery /2018-04-14 18:00
 • Ludzie ludziom zgotują straszliwy koniec.
  Zostawmy kosmos w spokoju.W wszechświecie panuje pełna harmonia i nic nam stamtąd nie zagraża.Czego nie można powiedzieć o naszej planecie Ziemi. Rządza pieniądza,brak współpracy,nienawiść, wzajemne oskarżanie się,chaos, zastygła miłość, wyścig zbrojeń.Nie szukajcie zagrożenia ''końcem świata'' tam gdzie panuje harmonia,tylko tam gdzie panuje chaos.Samozagłada ludzkości nadejdzie z krajów o których dzisiaj się nie mówi lub mało mówi,a ludzkość nie robi w tym kierunku nic aby temu zapobiec. Nie możemy lekceważyć Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej i ostrzeżenia Nostradamusa o straszliwej trzeciej wojnie światowej.Jeszcze raz podkreślam,nie istnieje żadna data końca świata.My,jako ludzkość swoją postawą sami decydujemy, kiedy ten koniec nastąpi.Jeśli te wszystkie ostrzeżenia na poważnie weżniemy sobie do serca i się zmienimy,to długo będziemy żyć w pokoju i nic nam nie zagrozi.Jeżeli to wszystko zlekceważymi, to czeka nas stokrotnie gorszy los od tego,co przeżywają mieszkańcy Syrii obecnie.
  ~Lech /2018-04-14 17:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...