Informacje
 • Kula ognia nad Teksasem. NASA ma film

  09-12-2012 20:09 To nie fragment satelity ani Geminidów

  Meteor zarejestrowany przez NASA

  NASA

  Poruszenie w Ameryce po rozbłysku kuli ognia na niebie nad Teksasem. Domysły zwolenników teorii spiskowych studzi NASA: to meteor z pasa planetoid, zarejestrowały go nasze kamery.

  Ognistą kulę, która rozbłysła na amerykańskim niebie 7 grudnia, widziało wiele osób w Teksasie i okolicznych stanach. Zarejestrowały ją też kamery należącego do NASA biura monitorującego aktywność meteorów Meteoroid Environment Office w pobliskim stanie Nowy Meksyk.

  NASA twierdzi, że był to meteor, który wszedł w ziemską atmosferę gdzieś pomiędzy miastami Dallas a Houston. Agencja zapowiedziała, że będzie teraz szukać fragmentów ciała niebieskiego, które spadło na Ziemię prawdopodobnie na północ od Houston.

  Szczęśliwa 13?

  Jeśli uda się je odnaleźć, a meteor rzeczywiście spadł w Teksasie (wtedy uzyska status meteorytu), będzie to 13 zarejestrowany przypadek upadku ciała niebieskiego w tym stanie. Pierwszy miał miejsce w 1909 roku, a ostatni w lutym 2009 r. w Ash Creek.

  NASA stwierdziła też, że na pewno nie był to fragment Kosmosu-2251, rosyjskiego wojskowego satelity telekomunikacyjnego, który w 2009 roku zderzył się z amerykańskim satelitą Iridium, a jego pozostałości powoli wracają na Ziemię.

  Agencja zaznacza, że meteoryt przywędrował do nas z pasa planetoid i nie jest powiązany z rojem Geminidów, które teraz widać na niebie.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • hahaha
  takie cos to ja w paincie moge zrobic pozdro dla kumatych
  ~kkk /2012-12-19 23:47
 • To wreszcie po Donalda ziomki przyleciały
  To wreszcie po Donalda ziomki przyleciały, bo on trochę jakby z kosmosu. Pozwólmy im wylądowac i bezpiecznie odlecieć z Donaldem na pokładzie ! :)
  ~Doktor37 /2012-12-11 01:36
 • Koniec Świata
  Ja tego włąsnie nie rozumie tyle już było końców swiata, a ani raz żaden METEORYT nie spadł na ziemie. Pozdrowienia dla tych co myślą, że będzie koniec świata bo ja w to nie wierze
  ~Kondziu /2012-12-10 21:20
 • Masakra
  To jest początek końca świata !!!
  ~Zupa /2012-12-10 18:51
 • nowy początek
  no na reszcie :) kosmici przylecą, zapędzą towarzystwo do obórek jak my bydło i zrobią porządek. Będzie spokojnie i ekologicznie :))) czyli bez ludzkiej stonki :) planeta ożyje, atmosfera się oczyści, zagrożone gatunki nie wymrą, ogólnie już się doczekać nie mogę ;)
  ~kosmitka /2012-12-10 12:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...