Informacje
 • Kuna dopadła puszczyka w dziupli. Niesamowite nagranie z ukrytej kamery

  11-03-2015 11:04 Spotkanie zwierząt kończy się tragicznie

  Spotkanie kuny z puszczykiem z morderstwem w tle

  RDLP w Olsztynie

  W lesie panuje prawo dżungli - przeżywa najsilniejszy, a kluczową rolę często odgrywa spryt. Dobrze widać to w oku kamery nadleśnictwa Dobrocin, ukrytej w dziupli puszczyka. Kiedy zasadziła się w niej kuna, ptak nie miał żadnych szans.

  Kamera w nadleśnictwie Dobrocin (około 20 kilometrów na południowy-wschód od Elbląga) zarejestrowała skradającą się kunę o poranku 10 marca. Zaraz po godzinie 6.00 do dziupli, w której jeszcze dwa tygodnie temu mieszkała para puszczyków, dostała się kuna. Na ofiarę nie musiała długo czekać. Po chwili do dziupli wleciał puszczyk. Zaczajona kuna zaatakowała i pożarła sowę.

  Kuna pokonała dwie sowy

  Prawdopodobnie wtorkowa zbrodnia nie była pierwszą tego typu. Leśnicy podkreślają, że dwa tygodnie temu zaginęła druga sowa. Podejrzewają, że mógł ją spotkać taki sam los. Kuna zapamiętała, gdzie trafił jej się "dobry kąsek" i zaplanowała kolejną zbrodnię na marcowy poranek.

  Z dwóch sów, jakie mogliśmy podziwiać dzięki kamerce internetowej, nie zostało już żadnej. W taki sposób zakończyła się nasza wspólna przygoda z puszczykami. Może teraz warto byłoby się poznać zwyczaje łasicowatych?

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Propozycja na przyszłość...
  Nie wiem jakie wysokie jest to drzewo? Wystarczyłoby poniżej dziupli założyć kołnierz z blachy tzw. parasol lub owinąć pień blachą o długości ok. 80 cm -100cm dookoła z lekkim luzem dając miejsce na rozrost pnia i praktycznie bariera dla drapieżników jest nie do pokonania! Proponuje parasol ... Można obciąć przy okazji te parę wystających gałęzi w celu przeskoczenia drapieżnika z innego drzewa! Niedługo wczesną wiosną znowu przyroda zacznie aktywność i tylko czekać jak znowu zamieszka w dziupli jakaś para nocnych skrzydlatych łowców lub innych ptaków które podziela ten sam los co jego poprzedni właściciele...! Znowu będzie nad czym rozpaczać? Dziękuje za uwagę! Pozdrawiam! wielbiciel małych i dużych dziupli ? Wiesław . Do miłego...
  ~wieslaw2290 /2016-01-09 00:35
 • kuna
  Już tak natura, że drapieżniki muszą zabijać inne zwierzęta. Też pracuje w leśnictwie i nagrywam zwierzęta za pomocą fotopułapki www.alfatronik.com.pl/kamery-kamery-gsm-fotopulapka-hd-tv-62m-modulem-gsm-p-839.html i o wiele bardziej wole oglądać podchodzące do paśnika sarny i dziki, niż polujace na siebie zwierzęta.
  ~gregory /2015-07-03 16:06
 • Bez przesady
  Rany, jakie słownictwo... jak można najbardziej naturalną rzecz na świecie jaką jest polowanie nazywać zbrodnią? Uwielbiałem te puszczyki i ogromnie mi szkoda, że skończyły w ten sposób, ale taka jest przyroda.
  ~Kamil /2015-03-17 08:31
 • Gdzieś czytałem
  , że jednym susem kuna może przemieścić się o 2 metry...
  ~mar /2015-03-14 20:05
 • Kuna dopadła puszczyka nie w dziupli
  , a pewnie wtedy gdy "usiadł" na ziemi łapiąc ofiarę np. mysz
  ~mar /2015-03-14 19:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...