Informacje
 • Kuna dopadła puszczyka w dziupli. Niesamowite nagranie z ukrytej kamery

  11-03-2015 11:04 Spotkanie zwierząt kończy się tragicznie

  Spotkanie kuny z puszczykiem z morderstwem w tle

  RDLP w Olsztynie

  W lesie panuje prawo dżungli - przeżywa najsilniejszy, a kluczową rolę często odgrywa spryt. Dobrze widać to w oku kamery nadleśnictwa Dobrocin, ukrytej w dziupli puszczyka. Kiedy zasadziła się w niej kuna, ptak nie miał żadnych szans.

  Kamera w nadleśnictwie Dobrocin (około 20 kilometrów na południowy-wschód od Elbląga) zarejestrowała skradającą się kunę o poranku 10 marca. Zaraz po godzinie 6.00 do dziupli, w której jeszcze dwa tygodnie temu mieszkała para puszczyków, dostała się kuna. Na ofiarę nie musiała długo czekać. Po chwili do dziupli wleciał puszczyk. Zaczajona kuna zaatakowała i pożarła sowę.

  Kuna pokonała dwie sowy

  Prawdopodobnie wtorkowa zbrodnia nie była pierwszą tego typu. Leśnicy podkreślają, że dwa tygodnie temu zaginęła druga sowa. Podejrzewają, że mógł ją spotkać taki sam los. Kuna zapamiętała, gdzie trafił jej się "dobry kąsek" i zaplanowała kolejną zbrodnię na marcowy poranek.

  Z dwóch sów, jakie mogliśmy podziwiać dzięki kamerce internetowej, nie zostało już żadnej. W taki sposób zakończyła się nasza wspólna przygoda z puszczykami. Może teraz warto byłoby się poznać zwyczaje łasicowatych?

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ,,pożyteczne kuny,,
  Kuny w Polsce zarówno w miastach jak i lasach stają się prawdziwą plagą . Ścisła ochrona tego gatunku staje się zarówno dla ludzi i innych zwierząt niebezpieczna . przegryzają kable w samochodach, niszczą dachy w domach przegryzając dziury by zrobić sobie gniazdo , wieczorami na przedmieściach jest ich 10 razy wiecej niż kotów . chrońmy je dalej i karmijmy sowami, ptakami i domowym drobiem którym częstują sie bez pytania . Kuny niby niszczą szkodniki , ale mieszkając prawie przez rok z kuną na poddaszu wiem że myszy jej nie interesowały , wolała miot kociąt na śniadanie
  ~jola /2015-03-11 22:16
 • kuna pożarła puszczyka
  Dobrym sposobem na kuny jest posmarowanie drzewa terpentyną szczególnie takiego drzewa gdzie mieści się gniazdo w tym wypadku akurat puszczyka. Tak było w ubiegłym roku w bocianim gnieździe z monitoringiem gdzie na drzewie para bocianów miała już trzy pisklaki około 2 ,2,5 tygodniowe. Kuna wdrapała się po drzewie i zabrała jedno pisklę (największe) pewnie przyszłaby po kolejne ale drzewo zostało wysmarowane terpentyną i skutecznie odstraszyło kunę. Kuna już się nie pojawiła ,a dwa pisklęta dorosły i opuściły gniazdo pod koniec lata . Takie zabiegi są stosowane przez niektórych leśników( oglądałam w tv )tam gdzie są gniazda orłów.
  ~Agnieszka /2015-03-11 18:20
 • Niestety..
  Tak to jest jak sie nie zamyka drzwi od mieszkania...
  ~Kuna /2015-03-11 16:19
 • zoonekrofilia
  to juz zoonekrofilia

  mało sie naoglądaliśmy zbrodni ISIS. Może tak: jak to robią zweirzęta?
  ~Anakin /2015-03-11 16:13
 • zgadzam się z przedmówcami
  Nic dodać nic ująć co piszą przedmówcy.
  Film ma się totalnie nijak do do opisu z tematu poza tym, że faktycznie jest tam kuna i puszczyk.
  Nadleśnictow wysłało film do tvn, na którym nie widać nic niezwykłego a teoria dorobiła się sama :)
  ~Axel /2015-03-11 15:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...