Informacje
 • Łasica na dzięciole jest passé.
  Poznajcie szopa na aligatorze

  16-06-2015 06:40 Zdjęcie obiegło portale społecznościowe
  Łasica na dzięciole jest passé. <br />Poznajcie szopa na aligatorze

  Szop pracz na grzbiecie aligatora

  Richard Jones

  Oto pasażer na gapę. Chciał skorzystać z uroków wodnych kąpieli, trafił na plecy... aligatora. Przedstawiamy szopa pracza w obiektywie Richarda Jones'a.

  W marcu tego roku informowaliśmy Was o sprytnej łasicy, która podróżowała za plecach dzięcioła. W ostatnich dniach amerykańskie media obiegło zdjęcie przedstawiające... szopa pracza płynącego na aligatorze.

  Zdjęcie ssaka z rodziny szopowatych opublikował portal wftv.com. Jak podaje, wysłał je Richard Jones, który w sobotę spacerował z rodziną nad rzeką Oaklawaha (Floryda). Syn mężczyzny chciał tego dnia oglądać aligatory. Kiedy podszedł bliżej wody, w trawach dostrzegł szopa pracza. Zwierzę chciało wskoczyć do wody, jednak nie udało się. Trafiło na plecy aligatora.

  Zdjęcie życia

  Richard Jones chwycił za aparat i uwiecznił moment. Miał wiele szczęścia, bo podróż na drapieżniku trwała zaledwie kilka sekund. Aligator zanurkował, a szop był zmuszony sam przepłynąć na brzeg.

  - Bez kontekstu całej tej sytuacji, można by pomyśleć, że szop naprawdę rozgościł się na grzbiecie aligatora i przemierzał na nim rzekę przez dłuższy czas - opisywał amerykańskiemu portalowi sytuację autor zdjęcia.

  - To zdecydowanie zdjęcie życia - dodał Jones.

  Aligator na Mazurach

  O ile widok szopa w Polsce bywa niekoniecznie zaskakujący, o tyle spotkanie z aligatorem nie należy do codziennych. W lutym 2011 roku w okolicach Ostródy znaleziono zamarzniętego aligatora. Specjaliści próbowali rozwiązać zagadkę, skąd się wzięło tam to zwierzę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • aligator
  Głupota,. bezmyślność,. chciwość i skrajny brak wyobraźni to cechuje współczesnego tzw człowieka. My nie możemy nazywać się cywilizacją. My jesteśmy malutkimi,. biednymi pierwotniakami. Pojęcia wyższe wartości,. szlachetność to anachronizm. Współczesny człowiek tego nie rozumie.
  ~kagyp6 /2015-06-17 22:06
 • Jaki kraj taki statek
  Zaorałem?
  ~Rekon /2015-06-16 10:21
 • Passe
  Nasza cywilizacja jest zgubiona. Jeśli tak mają wyglądać wyższe wartości, które warto prezentować, żeby ludzie stawali się szlachetniejsi, to czarno widzę przyszłość naszych dzieci.
  Sparrovsky /2015-06-16 08:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...