Informacje
 • Ławica płaszczek w pobliżu Florydy. Zobaczcie niezwykłe wideo

  14-10-2015 10:25 Taki widok nie zdarza się codziennie
  Ławica płaszczek w pobliżu Florydy. Zobaczcie niezwykłe wideo

  Płaszczki u wybrzeży Florydy

  X-NEWS

  Chociaż zwykle żyją samotnie, niektóre płaszczki uwielbiają towarzystwo. Przekonał się o tym jeden z turystów, który w pobliżu wybrzeża na Florydzie natrafił na ogromną ławicę tych morskich zwierząt.

  W hrabstwie Okaloosa na Florydzie jest znane wśród rybaków miejsce, które słynie z dobrych warunków do połowów. Doceniają je również miłośnicy zwierząt wodnych. Jednak wcześniej nikt nie miał okazji zobaczyć migrujących całymi stadami płaszczek. Tego zaszczytu dostąpił jeden z amerykańskich turystów, któremu udało się uchwycić na filmie ławicę tych oryginalnych ryb.

  Wytwarzają prąd

  Płaszczki to przedstawiciele chrzęstnoszkieletowych ryb morskich. Pływają przy dnie w ciepłych i tropikalnych wodach całego świata. Prowadzą nocny tryb życia.

  Mają silne, rozwinięte, zachodzące podstawą na głowę płetwy piersiowe w płaszczyźnie poziomej. Ich ciało przypomina kształt rombu, dysku. Nie posiadają płetwy odbytowej. Ich oczy i otwory skrzelowe są widoczne od wierzchniej strony ciała. Mają zęby przystosowane do miażdżenia pokarmu. Niektóre z gatunków posiadają elektroreceptory i potrafią wytwarzać prąd.

  Niebezpieczne dla człowieka

  Wiele gatunków płaszczek posiada ogon, który zakończony jest długim kolcem jadowym. Ukłucie może zabić człowieka. Płaszczka (ogończa) zabiła m.in. Steva Irwina (australijski przyrodnik, prezenter telewizyjny). Inne mogą porazić prądem elektrycznym.

   

   

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...