Informacje
 • Malutkie gepardy przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu

  21-03-2016 21:50 Stało się to w zoo w Cincinnati

  Młode gepardy mają się dobrze

  Cincinnati Zoo and Botanical Garden

  W zoo w Cincinnati (Stany Zjednoczone) przyszły niedawno na świat młode gepardy. Urodziły się dzięki pomocy ludzi i cesarskiemu cięciu, które bardzo rzadko wykonuje się u dzikich zwierząt.

  Prawie dwa tygodnie temu w ogrodzie zoologicznym Cincinnati Zoo and Botanical Garden w stanie Ohio, przyszły na świat malutkie gepardy. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przyszły na świat w wyniku... cesarskiego cięcia.

  Podwyższone ryzyko

  Maleństwa są urocze i bardzo szybko rosną. Pracownicy zoo zapewniają im całodobową opiekę. Jednak przez to, że nie przyszły na świat przez naturalny poród, czeka na nie więcej zagrożeń. Wszystko przez to, że nie przebywają z matką i nie spożywają jej mleka, więc ich odporność jest obniżona. Mieszkają w inkubatorze i są karmione specjalnym mlekiem, a zespół Cincinnati Zoo, mając styczność z młodymi gepardami, zachowuje wszelkie zasady higieny, nosząc m.in. maseczki. Wszystko dla dobra maluchów.

  Gepard jest jednym z ważniejszych drapieżników na afrykańskiej sawannie. To najszybsze zwierzę, żyjące na lądzie. Ten kot na krótkich dystansach może osiągać prędkość do 112 km/h. Ma smukłe ciało, bardzo elastyczny kręgosłup, a także długie nogi i niechowające się pazury i muskularny ogon, a wszystkie te cechy pomagają mu osiągać tak duże prędkości podczas polowań.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • :-)
  Śliczne maleństwa. ;-)
  pb23 /2016-03-21 23:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...