Informacje
 • "Morza są słone od spermy wielorybów" czyli naukowe gafy celebrytów w 2011 roku

  28-12-2011 15:06 Lista naukowych bzdur wg Sense About Science
  "Morza są słone od spermy wielorybów" czyli naukowe gafy celebrytów w 2011 roku

  Shutterstock

  W plebiscycie na największe naukowe gafy wygrali w tym roku gwiazda amerykańskiej telewizji Nicole Polizzi, członkini Partii Republikańskiej Michelle Bachmann oraz wokalistka Suzi Quatro. Listę naukowych bzdur co roku ogłasza Sense About Science (SAS).

  Nicole Polizzi w jednym ze swych reality show powiedziała, że nie lubi plaż i nienawidzi rekinów, ale gdyby tylko na tym poprzestała nie trafiłaby zapewne na listę SAS. Nie mogła się jednak oprzeć, by dodać, że nie lubi również morza, bo pełno w nim... spermy wielorybów, i to ona powoduje, że woda morska jest słona.

  Ponieważ trudno pochwalić się czymś bardziej absurdalnym, w 2011 r. wygrała bezapelacyjnie - komentuje Reuters.

  Upośledzająca szczepionka i specyfik na ból gardła

  Michelle Bachmann wykazała się ignorancją w zakresie bezpieczeństwa szczepień. W jednym z programów telewizyjnych opowiadała, że słyszała jak córka jednej z mieszkanek Tampa na Florydzie została "upośledzona umysłowo" po tym, jak zaszczepiono ją przeciwko wirusowi HPV. Powoływała się nawet na lekarzy, którzy twierdzili, że trzeba będzie wielu lat, żeby dziewczyna odzyskała dawną sprawność intelektualną.

  Z kolei Suzi Quatro, popularna w latach 70. amerykańska piosenkarka i basistka, przekonywała w wypowiedzi dla "Daily Mail", że często miewa ból gardła i jedna z jej sióstr doradziła jej, by o poranku zażywała środek przeczyszczający, najlepiej zmieszany z sokiem owocowym. Dlaczego? Bo ból gardła początkuje zmiany zachodzące w jelicie grubym.

  Melita Gordon, gastroenterolog z Liverpool University, skomentowała, że ból gardła nie ma żadnego związku z jelitem grubym, ponieważ wywołują go wirusy, które wnikają do naszego organizmu poprzez nos i usta, a nie przez odbyt. A sam środek przeczyszczający nie wpływa korzystnie ani na stan gardła, ani jelita grubego.

  Szpilki "wprowadzają w orgazmiczny nastrój"

  SAS podaje też przykład Christian Louboutin. Francuski projektant luksusowego obuwia i torebek twierdził, że stopa kobiety w obuwiu na w wysokim obcasie wydaje się tak seksowna, ponieważ przybiera taki sam kształt jak podczas przeżywania orgazmu. Jego zdaniem, zakładanie szpilek wprowadza zatem w orgazmiczny nastrój.

  Prof. Kevan Wylie, prezes sekcji seksuologicznej Royal Society of Medicine w Wielkiej Brytanii, wyjaśnia, że francuski projektant nie odróżnia przyczyny od skutku. - Stopa kobiety może prostować się podczas przeżywania orgazmu, ale to nie znaczy, że ustawienie jej w takiej samej pozycji w innych okolicznościach może wywołać orgazm - komentuje Wylie.

  Christian Louboutin zajął zaszczytne czwarte miejsce w rankingu organizacji SAS.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Słone morza
  Uczeni filozofii twierdzą , że w każdym dziele luidzkości jest garść głupoty, która jest solą geniuszu. Dlatego oceany są słone.
  ~wieloryb /2012-01-18 13:57
 • Utrata słuchu od szczepionek
  Syn znajomego zaczoł tracić słuch. Właśnie prawdopodobnie od szczepionek. NIe szczedzili pieniędzy, szczelili go na różne rzeczy aż ogłuchł. Zresztą jakas tam piosenkarka tez ogłuchła od szczepionki
  ~j589gu /2012-01-07 23:12
 • h krzywonos raczej wygląda jak krzyżówka z krową morską,
  wieloryby raczej w bałtyku nie pływają
  ~ruchacz /2012-01-03 17:07
 • bzdury i komentarze
  Wszystkich bije polska młodzież.
  ~DanielHackiewicz /2011-12-29 11:42
 • Szpilki "wprowadzają w orgazmiczny nastrój"
  ...ale nie kobiety, tylko facetów.
  ~efendi /2011-12-29 03:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...