Informacje

 • Ognista kula przemknęła po niebie

  22-09-2017 20:30

  Zjawisko wzbudziło wiele emocji

  Jaskrawa kula przefrunęła po niebie

  Foto i film: ENEX

  W nocy z czwartku na piątek jasny, tajemniczy punkt przefrunął przez niebo nad Europą i zniknął w okolicach Morza Północnego. Ognista kula wzbudziła wiele emocji.

  Międzynarodowa Organizacja zajmująca się meteorytami (IMO) otrzymała ponad 380 zgłoszeń związanych z tym niecodziennym zjawiskiem.

  Jasna kula ognia została zaobserwowana nad Holandią. Raporty spływały również z Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Obiekt zniknął nad Morzem Północnym spadając z wysokości około 50 kilometrów.

  Europejska Agencja Kosmiczna udostępniła nagranie ognistej kuli, która została zarejestrowana przez kamerę zamieszczoną na dachu centrum technicznego Estec w Noordwijku w Holandii.

  Jak poinformował Felix Bettonvil z Obserwatorium w Leiden, prawdopodobnie był to meteor, choć nie można mieć pewności.

  Co to za zjawisko?

  - Prawdopodobnie to jest mała skała, która przemieszcza się z prędkością dziesiątków tysięcy kilometrów na godzinę. Świeci własnym światłem, wtedy widzimy ją jako kulę ognia. Często mają one rozmiar nie większy, niż jeden centymetr - powiedział Frankman Deboosere.

  Według niego "spadająca gwiazda" może być bardzo jasna. - Niemal tak jasna jak księżyc w pełni, a nawet jaśniejszy - dodał.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • hahahah
  Tyle koncow swiata juz przezylem smiac mi sie chce 1999r,2000r,2001r, 2006r,2010r,2012r
  ~jaajajajajjjjj /2017-09-23 18:00
 • Haha no.. Faktycznie koniec świata.. Spadł mały kamyczek a nie asteroida trzęsi tyłki
  Ogarnijcie się ludzie. Kaźda kolejna zapowiedź końca świata jest czystą bujdą na resorach. Rok 2000, 2012, dzisiaj23.09.2017. I nic. Tyle końców swiata było (oczywiście było ich więcej, od tych trzech). Już dawno cywilizacja powinna orzestać istnieć... Prędzej sami siebie zniszczymy. A jeśli jakimś cudem przetrwamy to tak... słońce wybuchnie za kilka milionów lat jak nie więcej. Albo my przesuniemy się z tej bezpiecznej strefy. I będziemy w pozycji tej pierwszej planety.. Naprawdę. W internecie powinny być jakieś testy na IQ, bo to co się dzieje, to paranoja. Ludzie wierzący w koniec świata, bo sobie coś tam ktoś ubzdurał i dowody wytrzasnął "o z tej książki tak jest napisane. To tak się stanie" Smiechu warte
  ~Przez takich jak wy IQ mi spada /2017-09-23 10:58
 • Koniec
  To zapowiadany koniec swiata!
  ~Kaput /2017-09-23 01:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...