Informacje
 • Pięć sprawdzonych trików na tańsze wakacje. Jak podróżować za niewiele więcej niż jeden uśmiech

  08-08-2019 10:47 Materiał powstał we współpracy z partnerem
  Pięć sprawdzonych trików na tańsze wakacje. Jak podróżować za niewiele więcej niż jeden uśmiech

  Sprawdzone triki na tańsze wakacje

  Na wakacjach nie powinno się oszczędzać. Z takiego założenia wychodzi zapewne większość z nas. Nie po to pracujemy przez cały rok, by podczas wyczekiwanego urlopu oglądać każdą złotówkę po sto razy i zastanawiać się, czy możemy sobie na coś pozwolić. Takie nastawienie może nas zmęczyć, sprawić, że urlop, zamiast dać nam pożądany relaks, stanie się jego odwrotnością. Czym innym jest jednak zaciskanie pasa, a czym innym rozsądne planowanie wakacji. Dzięki kilku prostym trickom można znacznie zaoszczędzić na swoim urlopie, nie rezygnując z żadnej planowanej atrakcji.

  Jak zaplanować wakacje przyjazne dla portfela:

  1. Zaplanuj Wakacje all inclusive last minute

  To chyba oczywista rada. Wakacje all inclusive w opcji last minute są bardzo często wybierane przez Polaków i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Problemem dla niektórych jest natomiast odpowiednie ich zaplanowanie i zgranie z urlopem. Wakacje all inclusive last minute często najkorzystniejsze ceny osiągają w momencie, gdy na lotnisku trzeba być już następnego dnia. Dlatego warto zastanowić się, nie gdzie last minute będzie dla nas najatrakcyjniejsze, tylko kiedy możemy liczyć na najlepsze ceny podróży do wymarzonej destynacji. Dopiero wtedy zaplanujmy dni wolne od pracy.

  Jeśli nie mamy konkretnych wymagań odnoście celu naszej wycieczki i planujemy głównie cieszyć się piękną pogodą i drinkami z parasolką, wtedy możemy pozwolić sobie na małe ryzyko. Ustalamy z góry termin naszego urlopu i gdy ten nadchodzi, mając spakowane już walizki, szybko zarezerwujemy najkorzystniejszą dostępną w tym czasie ofertę. Warto wziąć sobie 2-3 dni wolnego więcej. Będą one dla nas buforem, dodatkowym czasem na upolowanie prawdziwej okazji. W ten sposób zaoszczędzimy i przeżyjemy przygodę, bo do końca nie będziemy wiedzieć, skąd przywieziemy magnes na lodówkę.

  2. Zaplanuj wszystko sam. Czyli jak podróżować samolotem taniej

  Planowanie wakacji z biurem podróży jest wygodne i bywa atrakcyjne cenowo, jednak wiele oszczędności możemy też znaleźć, gdy zrobimy to sami. Oczywiście wymaga to więcej wysiłku, ale przynosi też odpowiednio więcej satysfakcji, gdy samodzielnie zadecydujemy, jak ma wyglądać każdy element naszego wypoczynku.

  Dużą część budżetu każdej podróży musimy przeznaczyć na transport. Każdy, kto lata samolotem wie, że ceny biletów w ciągu nawet jednego tygodnia mogą się drastycznie różnić. Na szczęście są sposoby, by zbyt mocno nie odchudzić portfela już na etapie planowania transportu.

  Najważniejszą sprawą jest dostosowanie się do terminów. W znakomitej większości przypadków tańszy bilet zarezerwujemy, przesuwając wylot i\lub powrót o kilka dni. Nie możemy też obawiać się różnych lotnisk i linii. Czasem szukając alternatyw i mieszając różne połączenia, możemy zapłacić mniej, niż w sytuacji, kiedy zarówno bilet ,,do”, jak i powrotny, kupimy w tej samej linii lotniczej.

  Planując wypoczynek w popularnym okresie urlopowym, warto zatroszczyć się o bilety odpowiednio wcześniej, jest wtedy szansa, że cena będzie korzystniejsza. Przeważnie najlepsze okazje dostępne są z bagażem podręcznym do max. 10 kg. Chcąc być oszczędnymi, musimy postarać się, by takie gabaryty nam wystarczyły. Podczas kupowania biletów w sieci radzimy odrzucać wszelkie pytania o usługi dodatkowe świadczone przez linie. Znacząco podnoszą one finalny koszt podróży, a tak naprawdę niewiele wnoszą. Wejście w pierwszej kolejności przez bramki nie jest przecież wyjątkowym luksusem.

  Pamiętaj też, że refleks to podstawa! Polecamy śledzić popularne serwisy z promocjami lotniczymi i szybko reagować, gdy pojawi się atrakcyjna dla nas oferta. Zazwyczaj tego typu okazje trwają krótko i rozchodzą się w mgnieniu oka.  3. Jak sobie ,,zabookujesz”, tak się wyśpisz

  Drugi i chyba najważniejszy element, który decyduje o tym, jak bolesne dla nas i odchudzające dla portfela będą wakacje, czyli nocleg. Oczywiście każdy chciałby spędzić urlop w pięciogwiazdkowym hotelu, jednak gdy celem są oszczędności, warto pokombinować. Bardzo popularne wśród miłośników podróży są platformy, które łączą szukających noclegu z osobami, które chcąc dorobić i udostępniają w tym celu własny dom lub mieszkanie. Ceny za taką usługę są znacznie niższe niż w hotelach. Czasem można także trafić na dodatkowe zniżki i akcje promocyjne. Jedna z takich platform jest Airbnb, działa ona obecnie w prawie 200 krajach. Jest więc więcej niż pewne, że będzie dla Ciebie przydatny niezależnie od tego czy planujesz wakacje blisko plaży, czy może w centrum wielkiej metropolii.

  Jeśli do pełni szczęścia potrzeba nam jedynie kanapy i kawy, by z samego rana ruszyć z plecakiem zwiedzać miasto, idealnym rozwiązaniem jest coachsurfing.com. Po rejestracji możemy udostępniać swój dom lub korzystać z cudzych, rozlokowanych po całym świecie. W ten sposób możemy załatwić sobie nocleg nawet za 0 zł.  4. Oszczędny zawsze ubezpieczony. Czyli jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać?

  W tym punkcie nie będziemy przedstawiać kosztów, jakie możemy ponieść, gdy nie mamy polisy i ulegniemy wypadkowi podczas wakacji poza granicami kraju. Zdrowia nie da się wycenić i zakładamy, że każda rozsądna osoba planująca urlop, zastanawia się, gdzie ubezpieczenie turystyczne będzie miało jak najszerszy zakres przy jak najniższej cenie.

  Jeśli nie masz pojęcia, jakie ubezpieczenie wybrać i gdzie ubezpieczenia są przyjazne dla portfela, możesz skorzystać z wielu dostępnych w Internecie branżowych zestawień i artykułów. Określając jasno swoje oczekiwania i zestawiając je z ofertami ubezpieczycieli działających w Polsce, wybór stanie się łatwiejszy. Najważniejsze jest ustalenie interesującego nas zakresu ochrony i przestudiowanie zawartości pakietów. Nie wybierajmy pochopnie pierwszego lepszego ubezpieczyciela. Możliwe, że wystarczy trochę poszukać, by kupić polisę, która w stosunku ceny do jakości zostawi konkurencję daleko w tyle. Czasem, gdy jest się w gorącej wodzie kąpanym, płaci się więcej. Podejdźmy więc poważnie do wyboru ubezpieczenia.

  5. Inspiruj się

  Pamiętaj, że drugim Kolumbem już nie zostaniesz. Wszystkie kontynenty zostały odkryte, a miasta dokładnie opisane w przewodnikach. Jedyne co możesz odkryć, to patenty na oszczędności, ale zamiast uczyć się metodą prób i błędów, warto zapisać się do facebook’owych grup zrzeszających podróżujących i śledzić profile influecnerów zajmujących się tematyką tanich wakacji. Jest ich naprawdę sporo i może się okazać, że nawet najodleglejsze podróże przestaną Ci się kojarzyć z nieuniknionym bankructwem J

  Materiał powstał we współpracy z partnerem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...