Informacje
 • Pingwiny peruwiańskie w Chester Zoo
  rosną jak na drożdżach

  19-04-2016 13:49 Rodzice i personel troskliwie się nimi opiekują

  Jeden z młodych pingwinów peruwiańskich w Chester Zoo

  Chester Zoo

  W brytyjskim ogrodzie zoologicznym Chester Zoo po raz pierwszy wykluły się cztery pingwiny. Pracownicy zoo cieszą się z ich przyjścia na świat tym bardziej, że ptaki te należą do gatunku narażonego na wyginięcie. Maluchy rozwijają się zgodnie z oczekiwaniami.

  Pisklęta pingwina peruwiańskiego (nazywanego też pingwinem Humboldta) przyszły na świat w Chester Zoo pomiędzy 27 marca, a 5 kwietnia. Wotsit, Quaver, Frazzle i Cheeto swoje imiona zawdzięczają ulubionym chrupkom opiekunów.

  Pracownicy ogrodu zoologicznego co roku nazywają zwierzęta według innego klucza. W tym roku są to firmy chrupek ziemniaczanych, w poprzednich latach imiona piskląt były związane z brytyjskimi olimpijczykami, a także z czekoladowymi batonami.

  Troskliwa opieka

  Choć pisklęta wykluły się w podobnym czasie, nie są rodzeństwem. Każdy z czterech młodych ptaków ma innych rodziców. Nad każdym z pingwinów czuwa oboje rodziców, którzy między innymi dostarczają pisklętom lekko strawiony pokarm. Aby całe pingwinie rodziny były dobrze odżywione, rodzice maluchów dostają dodatkową porcję ryb.

  Obsługa zoo kontroluje także codziennie wagę piskląt. Każdy z czterech małych pingwinów ma się dobrze i bardzo szybko rośnie. W ciągu pierwszego miesiąca życia mają potroić swoją wagę i rozmiar.

  Pingwiny peruwiańskie naturalnie występują u wybrzeży Peru i Chile. Według Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych, jest to gatunek narażony na wyginięcie. Spośród 17 gatunków pingwinów żyjących na świecie, te są w grupie najwyższego ryzyka.

  Ptakom tym zagrażają zmiany klimatu, rosnące zakwaszenie oceanów i przełowienie, przez co muszą coraz dalej szukać pożywienia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...