Informacje

 • Przechadzka w środku nocy.
  Z Chin do Laosu i z powrotem

  28-01-2018 11:05

  Dziki słoń szukał lepszego życia

  Dziki azjatycki słoń urządził sobie dwugodzinną przechadzkę pomiędzy Chinami i Laosem.

  Słoń z regionu Xishuangbanna w prowincji Junnan w Chinach, postanowił pod osłoną nocy odwiedzić sąsiadujące Louang Namtha w Laosie. Wszytko to zostało zarejestrowane dzięki kamerom nadzorującym przejście graniczne.

  Nielegalny imigrant

  Jak widać na nagraniu, o godzinie 4.32 słoń początkowo kierował się w stronę wyjścia z punktu kontroli granicznej. Nagle jednak podjął decyzję o migracji do sąsiedniego kraju i kłusem ruszył w stronę granicy. Tam zwolnił i z niebywałą gracją przekroczył górą szlaban dzielący Chiny od Laosu.

  Żołnierze na służbie natychmiast wysłali dwie grupy do poszukiwań nielegalnego imigranta i przy okazji poprosili mieszkańców o zachowanie czujności.

  - Wysłaliśmy dwie ekipy personelu, aby poinformować okolicznych mieszkańców o sytuacji i przypomnieć im, aby byli ostrożni i szukali ewentualnych wskazówek dotyczących miejsca pobytu słonia - powiedział Chen Xiaodong, żołnierz przejścia granicznego w Chahe, który należy do oddziału bezpieczeństwa publicznego Xishuangbanna.

  Powrót do domu

  Około godziny 6 słoń zdecydował się na powrót do rodzimego kraju. Tym razem jednak, jak widać na nagraniu, nie przeszedł on nad szlabanem, a obok niego.

  - Trwa zima, a w lasach brakuje jedzenia. Często zatem widzimy dzikie słonie polujące na jedzenie w pobliskich wioskach. Tym razem słoń błąkał się w pobliżu przejścia granicznego, ale nie mógł wyrządzić nam krzywdy. Słoń powrócił do lasu bezpieczny i zdrowy - powiedział Li Zhifu, kolejny żołnierz z punktu kontroli granicznej Chahe.

  Dzikie słonie azjatyckie znajdują się pod ochroną. W Chinach jest ich około 300 i zamieszkują głównie tropikalne lasy deszczowe prowincji Yunnan.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...