Informacje

 • Przeżyliśmy już niejeden koniec świata. Te teorie się nie sprawdziły

  23-09-2017 10:30

  Świat kończył się już wielokrotnie

  Koniec świata może nastąpić, gdy "połknie" nas Słońce. Film pokazuje ten proces

  Foto: Shutterstock, Film: ESA

  Od lat jesteśmy bombardowani teoriami o nadchodzącym końcu świata. Ludzkość ma ich już za sobą blisko 150. Skoro to czytacie, żadna z nich się nie spełniła.

  Ostatnia teoria głosi, że w sobotę 23 września 2017 roku ludzkość przestanie istnieć. Jej autorem jest amerykański pisarz, numerolog, który sam się określił jako astronomem-biblistą David Meade.

  Przeczytaj więcej o teorii Amerykanina.

  Jak zauważył Meade, na Ziemi pojawią się klęski żywiołowe. Mamy już na to niezbite dowody: huragan Maria, Irma i Harvey, trzęsienia ziemi w Meksyku, czy wybuchy wulkanów - poinformował. Ostatecznie tajemnicza Planeta X uderzy w Ziemię, co ma oznaczać ostateczną zagładę.

  Te doniesienia o tajemniczej Planecie X, która może uderzyć w Ziemię, dementują naukowcy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA.

  - Gdyby Planeta X zmierzała w stronę Ziemi, astronomowie już dawno by ją namierzyli - poinformował naukowiec NASA.

  Nie jest to jednak pierwsza teoria dotycząca zagłady świata, która się nie wypełniła. Zapewne też nie ostatnia. Przedstawiamy niektóre z nich:

  Pole magnetyczne

  29 lipca 2016 r.

  Zespół Prophecies End Times ogłosił, że koniec świata nastąpi 29 lipca 2016 r. Główną przyczyną miało być "odwrócenie pola magnetycznego". Przewidywano, że gwiazdy będą dosłownie ścigać się po niebie, a atmosfera zostanie rozciągnięta wzdłuż ziemi. Okazuje się, że takie zmiany w polu magnetycznym są zjawiskiem powszechnym i nie powodują takich dramatycznych wydarzeń. Zjawisko to pojawia się wtedy, gdy cząstki żelaza przesuwają się w płynnej sferze znajdującej się wewnątrz Ziemi. Ta prognoza oczywiście się nie sprawdziła.

  Księżyc ma coś na rzeczy

  7 października 2015 r.

  Chrześcijańska organizacja pod przewodnictwem Chrisa McCann, była przekonana, że nieuchronny armagedon nastąpi 7 października 2015 roku. Według nich koniec świata miał być powiązany z korelacją położenia księżyca. Jak poinformował McCann - Zgodnie z tym, co jest zawarte w Biblii, Bóg powiedział: to jest dzień, w którym świat przeminie na wieki.

  Krwawy Księżyc

  27 września 2015 r.

  W tym czasie koniec świata miał nastąpić po czterech pełnych zaćmieniach księżyca, które miały miejsce w odstępach sześciomiesięcznych przez ostatnie dwa lata. Mormon połączył rzadkie zdarzenie astronomiczne z apokalipsą.

  Krwawy księżyc miał zwiastować koniec świata. Jednak naukowcy wyjaśniają, że jest to bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne. Pojawia się tylko wtedy, gdy Księżyc znajdzie się w niedalekiej odległości od Ziemi. Jest to tak zwany superksiężyc. Przez godzinę wokół niego rozciąga się czerwony obłok.

  Majowie zasiali strach

  21 grudnia 2012 r.

  Starożytni Majowie, którzy władali w Meksyku i Ameryce Środkowej, używali trzech kalendarzy, z których jeden kończył się datą 21 grudnia 2012 r. To było podstawą do opracowania teorii, że wtedy nastąpi zagłada świata. W społeczeństwie można było wyczuć strach i niepokój.

  "Zdarzenie wstrząsające światem"

  21 maja 2011 r.

  Harold Camping, ówczesny 89-letni pracownik telewizji i były prezes Family Radio Network, przewidział, że koniec świata nastąpi po serii bardzo silnych trzęsień ziemi. Ludzie mu uwierzyli. Niektórzy nawet wzięli wolne w pracy, czekając na chwilę zagłady w swoich domach. Dzień sądu nie nadszedł. Gdy teoria nie sprawdziła się, data końca świata przesunęła się na 21 października. Od tego czasu Camping przestał przewidywać kolejne katastrofy.

  Wielka katastrofa informatyczna

  1 stycznia 2000 r.

  W tamtych czasach system informatyczny nie był doskonały. Komputery nie

  obsługiwały dodatkowej cyfry w systemie zakodowanych znaków i komputery miały trudność z zapisem roku 2000. To była podstawa do tego, aby wysnuć teorię, że jest to zwiastun końca świata. Według niektórych, komputery miały odmówić posłuszeństw,a a systemy informatyczne miały przestać istnieć. Ludzie panicznie zaczęli przygotowywać się na katastrofalną w skutkach awarię struktury bazy danych. Ksiądz Jerry Falwell powiedział, że błąd, który został nazwany Y2K, spełni chrześcijańskie przepowiednie. New York Times poinformował, że wydano ponad miliard dolarów na poprawki błędu Y2K, który pojawił się w oprogramowaniach. Miało to powstrzymać zagładę. Gdy zegar wybił północ, zanotowano tylko kilka drobnych usterek komputerowych, ale nic szczególnego się nie wydarzyło. Najważniejsze, że wszyscy przeżyli.

  Co na to naukowcy?

  Naukowa teoria upadku mówi, że ludzkość wyginie za 5 miliardów, gdy słońce wyczerpie pokłady wodoru ze swojego jądra i zamieni się w czerwonego karła. Mamy więc jeszcze trochę czasu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • majkel33
  Wiemy wiemy, a Ziemia jest płaska i leży na 2 słoniach stojących na żółwiu, który łazi po.. Ziemi. Aha, a Pan Bóg to taki stary stetryczały dziadek z siwą brodą, który siedzi sobie na chmurce, stwarzają z nudów jakiś świat w 7 dni
  ~ala /2017-09-23 20:16
 • Data końca świata nie istnieje - wszystko w rękach ludzkości
  Teorie o końcu świata do tej pory nie sprawdziły sie,bo taka data nie istnieje. Biblia jest tylko przesłaniem dla ludzkości co może nas czekać,jeżeli bedziemy postępować zle jak do tej pory.Wielcy tego świata nie rozumieją tego i wszystkie teksty w niej zawarte odczytują dosłownie.Załóżmy,że wszyscy ludzie na świecie stają sie dla siebie dobrzy, ustają wojny,wszystkie kraje zaczynają żyć w zgodzie ,to automatycznie oddalamy od siebie jakąkolwiek tragedię.która wcale nie musi nastąpić.Bo jak może być ukarane dobro.Przykładem tego jest biblijny potop,gdzie dobro zostało ocalone, w tym przypadku NOE i jego załoga, a zło zniszczone.Te wszystkie nasilające się kleski żywiołowe z jakimi mamy obecnie do czynienia są tylko ostrzeżeniem dla nas,że nie postępujemy dobrze. Niech każdy z nas pomyśli, gdzie nam bliżej do zagłady czy ocalenia.Do tej pory świat na zbrojenia wydał tyle pieniędzy,że wystarczyłoby ich na wyżywienie czterech naszych planet. Największą porażką ludzkości jest to,że wydajemy ogromne pieniądze na samozagładę, a w 21 wieku ludzie głodują.
  ~Lech /2017-09-23 19:48
 • ~majkel33
  Wiemy, wiemy już od dawna że nie ma żadnych satelit, nie ma telefonii komórkowej, satelitarnej, telewizji satelitarnej też nie ma, to wszystko ściema, działania ludzkiej wyobraźni...;)
  SoundFX /2017-09-23 13:33
 • chciałem tylko powiedzieć że NASA
  chciałem tylko powiedzieć że NASA i wszystkie te agencje kosmiczne jedna wielka sciema, zobaczcie nawet filmik co jest tu zamieszczony o zacmieniu widziany z kosmosu z satelity poklatkowo - aha fajnie, tylko że na tych poklatkowych zdjęciach chumry nie zmieniają kształtu nie ruszają się...to obrazy CGI , nie są prawdziwe i nie są to zdjęcia widziane z satelity bo nie ma żadnych satelit w "kosmosie". wpisuje w google "satelity wokół ziemii" itp - nie ma ani jednego autentycznego realnego zdjecia. NIC. 2017 !!!!
  ~majkel33 /2017-09-23 12:35
 • O której ten koniec?
  Zabierać się za obiad czy nie?
  ~pockerface /2017-09-23 11:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...