Informacje
 • Puste plaże na Krymie. Konflikt na Ukrainie przepłoszył turystów

  16-06-2014 16:16 Rosyjskie władze mają pomysł na ożywienie turystyki na półwyspie
  Puste plaże na Krymie. Konflikt na Ukrainie przepłoszył turystów

  Opuszczone plaże na Krymie

  Shutetrstock/Dmitrij Skorobogatov

  Na początku sezonu letniego plaże na Krymie są opustoszałe. Półwysep odwiedzany był co roku przez sześć milionów turystów, z czego dwie trzecie wczasowiczów to byli Ukraińcy. Rosyjskie władze apelują do przedsiębiorstw o finansowanie pracownikom wakacji na Krymie.

  W Rosji stały się ostatnio modne wyjazdy na Bliski Wschód. Zanie duże pieniądze mają gwarantowaną pogodę i luksusowe hotele z opcją all inclusive. Ci, którzy preferowali wakacje na Krymie, mają utrudniony dojazd. Drogi i koleje są zablokowane z powodu starć zbrojnych pomiędzy Ukraińcami i Rosjanami.

  Finansowanie wyjazdów

  Kreml zaapelował do dużych firm o opłacanie pracownikom i ich rodzinom wakacji na Krymie. Rosyjska agencja turystyczna Rosturizm rozesłała listy do największych korporacji z prośbą o finansowanie wczasów na tym terenie. Dawniej wiele przedsiębiorstw pokrywało w całości koszty urlopów wypoczynkowych, a niektóre zakłady motywują tak pracowników do dziś.

  Patriotyczne wakacje

  Front ludowy, partia wspierająca prezydenta Władimira Putina, skrytykowała firmy, które wysyłają pracowników na wakacje zagraniczne. Ruch ten uważa, że takie wczasy są niepatriotyczne, a wyjazdy powinny być organizowana na terenie Rosji. Krym jest bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym i rosyjskie władze przewidują, że Półwysep szybko stanie się jednym z głównych kierunków wakacyjnych dla Rosjan.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Na Krymie
  Na Krymie wszyscy są zachwyceni ,że należą do Rosji ,bo jak mówią nareszcie czują się jak w domu i że są u siebie,..dalej również mówią, że biedę to mieli do tej pory .No cóż.. pożyjemy , zobaczymy.
  ~eryk /2014-06-17 18:35
 • Abhazja
  Rozwalą kolejny region turystyczny, jak w Gruzji. Zero lotów (poza tymi z Rosji), bo nikt nie puści samolotów w nieuregulowaną przestrzeń. Zero rejsów (poza tymi z Rosji), bo nikt nie puści statków na nieuregulowane wody. Zero kolei, bo ta tylko z Ukrainy. Mało samochodów, bo te tylko przez prom z Kercza. Odgórnie sterowanie turystami jest wielokrotnie słabsze niż trendy oddolne, więc nawet gdyby car Putin chciał, to wiele lat minie, nim zastąpi 6 mln ukraińców. Most będzie pewnie z dekadę powstawał.
  ~realista /2014-06-16 22:27
 • Volenti non fit iniuria.
  Chcącemu nie dzieje się krzywda. Chcieli to mają.
  akabuka /2014-06-16 22:24
 • Turyści
  Za rok wszystko wróci do normy. Ten sezon będzie trudny, ale wyjazdy na Krym mają tradycję i przy pomocy odpowiedniej polityki państwa sytuacja ulegnie poprawie.
  j1940 /2014-06-16 21:22
 • Turyści
  Chcieli to maja!!teraz będą biedę klepać jak 78% państwa!!
  ~Dawida44 /2014-06-16 19:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...