Informacje

 • "Ratujemy życie. Także płetwonogie". Pisklęta wróciły do kaczych mam

  12-07-2018 20:53

  Wzruszające nagrania z USA

  Dwa różne miejsca, dwie podobne historie: kaczuszki uwięzione w kanalizacji burzowej, policjanci spieszą na pomoc. W obu przypadkach pisklęta przekazano pod opiekę kaczych mam. Obejrzyjcie wzruszające nagrania ze Stanów Zjednoczonych.

  Sierżant Chad Goben zauważył, że w kanalizacji burzowej w pobliżu posterunku policji w South Bend (Indiana) utkwiły cztery małe kaczuszki. Nie mogły samodzielnie wydostać się z pułapki.

  "Dobra robota, sierżancie Goben"

  Funkcjonariusz bez wahania przystąpił do akcji ratunkowej. Na nagraniu widać, jak mężczyzna sięga w głąb studzienki, wyciąga jedno z piskląt i niesie je do zdenerwowanej mamy kaczki, czekającej po drugiej stronie szerokiej ulicy.

  "Ratujemy życie, także płetwonogie" - napisali policjanci z South Bend na Twitterze.  "Dobra robota. sierżancie Goben" - dodali.  Sierżant przyznał, że po raz pierwszy w swej 20-letniej służbie stróża prawa przyszło mu pospieszyć na ratunek kaczuszkom.

   


   
   

  Spontaniczna ekipa ratunkowa

  Do podobnego zdarzenia doszło w tym samym czasie w kalifornijskim mieście West Sacramento. Tam do studzienki wpadło pięć kaczuszek. Spontanicznie utworzyła się ekipa ratunkowa z udziałem miejscowych policjantów, straży dla zwierząt oraz osób, które uczestniczyły w spotkaniu w pobliskim Centrum Duchowej Świadomości. Ta akcja także zakończyła się sukcesem, mama razem z pisklętami odmaszerowały w bezpieczne miejsce.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...