Informacje

 • Rekin ludojad i podwodne lotnisko. Najdziwniejsze fejkowe zdjęcia po huraganie Harvey

  31-08-2017 09:31

  Sprawdź, które historie obiegły internet

  Rekin ludojad i podwodne lotnisko. Najdziwniejsze fejkowe zdjęcia po huraganie Harvey

  Huragan był prawdziwy, ale niektóre historie o nim - niekoniecznie

  Foto: Twitter/ Lana Fantsey, Casy Corliss; film: ENEX

  Internet roi się od zupełnie nieprawdopodobnych historii: niestety, nie inaczej jest w przypadku relacji z huraganu Harvey, który nawiedził Stany Zjednoczone. Im mniej są prawdopodobne, tym większy znajdują odzew.

  Wyobraźnia nie ma granic. I nawet w przypadku katastrofy, jaka bez wątpienia spotkała mieszkańców stanu Teksas, nie zabrakło dowcipnisiów, którzy postanowili zasypać media mało prawdopodobnymi informacjami. Zalane lotnisko? Jak najbardziej! Obama gotuje powodzianom? Nie da się ukryć.

  Sprawdź, które wyssane z palca zdjęcia i historie obiegły internet.

  Zmyślony ludojad

  Pomimo całkowicie prawdopodobnego zagrożenia tym, że w wodach Houston mogą pojawić się aligatory, opowieść o tym, jakoby w wodzie pojawił się nagle rekin, jest naprawdę mało prawdopodobna. Zdjęcie to "wypływa" w internecie za każdym razem, gdy w Stanach dochodzi do powodzi.

  W mediach społecznościowych rozgorzała zażarta dyskusja na temat tego, czy jeden z popularyzatorów zmyślonych informacji, szkocki dziennikarz Jason Michael, postąpił nierozważnie, a być może nawet na szkodę samych powodzian, szerząc niepotrzebną panikę.  Poszukiwacze zaginionej arki

  To jednak nie koniec: w chwili, gdy niektórzy stracili wszystko, na co pracowali przez całe życie, inni chwalili się łatwym łupem z opuszczonego miasta.

  Wększość tych materiałów łatwo można było zweryfikować jako całkowicie nieprawdziwe.

  Inni postanowili poinformować o zalanych autostradach oraz ochotnikach z Cajun, którzy transportują łodzie, by pomóc powodzianom. Szkopuł w tym, że większość tych zdjęć nie tylko pochodziła z wcześniejszych lat, ale też z zupełnie innych miejsc w Stanach.


  Lot na Atlantydę. Na ratunek Obama?

  Do najbardziej kuriozalnych fejków należy jednak zaliczyć zdjęcia zalanego przez wodę lotniska w Houston. Oczywiście, do podobnego wydarzenia nie doszło w przypadku huraganu Harvey, ale zdjęcie zdążyło obiec internet i zatrwożyć tych, którzy połączyli to ze - skądinąd prawdziwą - informacją o 950 odwołanych lotach.
  Zobacz prawdziwy materiał z Teksasu:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...