Informacje

 • Robi niezwykłe zdjęcia zwierząt. Od spodu

  15-04-2017 09:38

  Jedyny taki projekt na świecie

  Robi niezwykłe zdjęcia zwierząt. Od spodu

  Koń sfotografowany od spodu

  Andrius Burba

  Litewski fotograf wpadł na nietuzinkowy pomysł. Postanowił sfotografować zwierzęta z zupełnie innej perspektywy - od spodu.

  24-letni Burba fotografuje od 10 lat, jednak kiedy tylko wpadł na pomysł robienia zdjęć zwierząt od spodu, tak bardzo spodobały mu się efekty, że chciał je pokazać w najlepszy możliwy sposób.

  Koty, psy, króliki i konie

  - Jestem miłośnikiem kotów i pomyślałem, że to byłoby ciekawe. Zrobiłem zdjęcia i wszystkim się spodobały, więc zacząłem fotografować wszystko: koty, psy, króliki, konie, wszystko od spodu. Jestem jedyną osobą na świecie robiącą taki projekt - mówi Burba. -Bardzo się cieszę, że ludzie reagują, że cieszą się, że to robię - dodaje.

  Andrius Burba robi zdjęcia zwierzętom spod szklanej podłogi, na której ustawia swoich "modeli". Projekt nazywany jest "Under-Horse".

  Konie to wyzwanie

  Jak zauważa fotograf, konie stanowią największe wyzwanie. Podczas robienia zdjęć kotów w sesję zaangażowane są dwie osoby. Podczas fotografowania koni - 40.

  - Niektóre zwierzęta nawet nie rozumieją co się dzieje, gdzie stoją - zauważa fotograf. - Niektóre z nich się boją, inne naprawdę się nie przejmują, po prostu starają się załapać jedzenie, smakołyk i zapozować - dodaje.

  "Ludzki" projekt

  Burba ma pomysł, by w przyszłości zrobić sesję już nie zwierzętom, a ludziom, np. gimnastykom lub osobom uprawiających pole dance. Fotograf na co dzień pracuje z ludźmi, ponieważ jest fotografem mody i pracuje przy reklamach, jednak sam zauważa, że "Under-Horse" to dotychczas jego największy projekt.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nie jedyny taki projekt...
  ... bo już dawno robił coś takiego Tim Flach
  ~Malar /2017-04-18 14:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...