Informacje
 • Spotkanie na granicy.
  "Oko w oko z dziką bestią"

  26-05-2020 15:00 Zainteresował go samochód
  Strażacy graniczni podczas patroli spotkali łosia Foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej | Video: Podlaski Oddział Straży Granicznej

  Strażnicy graniczni z placówki w Krynkach w województwie podlaskim mieli okazję spotkać się z niecodziennym turystą. Podczas porannego patrolu ich autem zainteresował się łoś.

  Do spotkania z wyjątkowo śmiałym łosiem doszło na granicy polsko-białoruskiej podczas wtorkowego patrolu. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krynkach z samochodu nagrywali zwierzę, które z zainteresowaniem zaglądało do środka pojazdu.

  Strażnicy swoim filmem podzielili się w mediach społecznościowych. Jak napisali, było to spotkanie "oko w oko z dziką bestią".

  Głównie tereny podmokłe

  Łoś zamieszkujący regiony Polski to łoś euroazjatycki. Jest to największy żyjący gatunek ssaka kopytnego pochodzący z rodziny jeleniowatych. Jest rzadki i objęty całoroczną ochroną.

  Łosie mogą osiągać długość do ponad trzech metrów i wysokość do 2,3 metra. Samice osiągają dojrzałość płciową w wieku dwóch lat, zaś samce trzech. Ich okres godowy, zwany bukowiskiem, przypada od września do listopada, a w jednym miocie może urodzić się od jednego do trzech młodych.

  Zwierzęta te zasiedlają głównie leśne i zakrzewione tereny podmokłe. Poruszają się powoli i niezgrabnie, ale w kłusie mogą rozpędzać się do 30-60 kilometrów na godzinę.

  Według analiz z roku 2018, populacja łosia w Polsce liczy około 27-30 tysięcy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...