Informacje

 • Stephen Hawking przyjął
  zaproszenie do lotu w Kosmos

  22-03-2017 07:29

  Z propozycją wyszła firma Virgin Galactic

  Stephen Hawking przyjął <br />zaproszenie do lotu w Kosmos

  Astrofizyk Stephen Hawking zapowiada zagładę

  NASA

  Jeden z najsłynniejszych współczesnych fizyków teoretycznych świata zarezerwował bilet w Kosmos. Stephen Hawking przyjął zaproszenie od Richarda Bransona, szefa Virgin Galactic - firmy, która ma licencję na turystykę kosmiczną.

  Hawking swoją decyzję ogłosił w wywiadzie, który wyemitowany został w programie "Good Morning Britain". Powiedział, że tym, co uczyniłoby go jeszcze bardziej szczęśliwym, byłby właśnie podróż w Kosmos.

  Odpowiedziałem natychmiast "tak'"

  - Mam już za sobą lot w nieważkości, który pozwolił mi się unosić w powietrzu - powiedział. - Moją ostateczną ambicją jest pozaziemski lot. Myślałem, że nikt mnie nie weźmie, jednak Richard Branson zaoferował mi miejsce na pokładzie Virgin Galactic. Odpowiedziałem natychmiast "tak" - wyznał Hawking, u którego w wieku 21 lat zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne.

  Na razie nie wiadomo, kiedy miałby nastąpić lot. Jak dotąd Virgin Galactic, której przewodzi Branson, nie przygotowała specyfikacji rozpoczęcia regularnych komercyjnych lotów pozaziemskich. Firma posiada jednak licencję na "turystykę kosmiczną" udzieloną w zeszłym roku przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa. Statek kosmiczny SpaceShipTwo jest ciągle w fazie testów. Po ich zakończeniu ma wykonywać komercyjne loty dla cywilów.

   

  Hawking słynie ze swoich rewolucyjnych teorii na temat Kosmosu. W sierpniu 2015 roku stwierdził, że czarne dziury mogą być bramą do nowego wszechświata (materiał TVN24 BIS):

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....