Informacje
 • Tygrysiątko Covidziątko i pierwsza kąpiel hipcia. Te zwierzaki poprawią wam nastrój

  28-03-2020 13:37 Potrzebujesz pocieszenia?
  W Hiszpanii ponownie można uprawiać sport na świeżym powietrzu Foto: Reuters | Video: ENEX

  Życie w izolacji dla wielu może być trudne i męczące. W takich momentach szukamy jakiegoś pocieszenia, czegoś co wprawi nas w dobry nastrój. Odskocznią mogą być zwierzęta, na które w sytuacji takiej jak ta, zawsze możemy liczyć.

  W tych trudnych czasach poprawić humor mogą nam zwierzęta. Jedne dopiero przyszły na świat i stawiają swoje pierwsze kroki. Inne zaś wykorzystują puste ulice miast i postanawiają wybrać się na zwiedzanie tych miejsc, które zwykle są pełne ludzi.

  Puma zwiedza puste Santiago

  Santiago, stolica Chile, opustoszała z powodu epidemii koronawirusa. W mieście w nocy obowiązuje godzina policyjna. Na ulicach nie widać ludzi.

  Wykorzystała to puma, która we wtorek spacerowała po mieście i była widziana w wielu miejscach. Jak powiedziały lokalne władze, zwierzę musiało zapewne poszukiwać pożywienia.

  Pierwsza kąpiel małego hipopotama z belgijskiego zoo

  Chcecie zobaczyć coś przeuroczego? Spójrzcie na tego małego hipopotama z zoo Pairi Daiza w mieście Brugelette (Belgia), biorącego swoją pierwszą kąpiel. To ważna chwila w życiu tego malca, który urodził się 12 lutego.

  Na razie takie widoki możemy podziwiać tylko dzięki nagraniom. Z powodu epidemii koronawirusa zoo jest tymczasowo zamknięte.

  Nazwali tygrysa imieniem Covid

  W prywatnym zoo w meksykańskiej Cordobie 14 marca urodził się mały tygrys bengalski. Właściciele - aby pozytywnie naładować się w tych trudnych czasach - zainspirowali się nazwą choroby wywoływanej przez koronawirusa COVID-19, i nadali malcowi imię Covid.

  - Nie spodziewaliśmy się jego narodzin - mówiła zaskoczona Kitzia Rodriguez, córka właściciela zoo. Przyznała jednak, że w tych trudnych czasach tygrys da trochę nadziei. - Covid był darem - dodała.

  Co robić podczas kwarantanny? Brytyjskie zoo ma sposób

  Pracownicy zoo w Chester w Wielkiej Brytanii postanowili zapewnić chwilę rozrywki ludziom przebywającym w samoizolacji i objętych kwarantanną. Urządzili internetową transmisję na żywo ze spaceru po ogrodzie zoologicznym, aby pokazać, jak mają się zwierzęta w nim przebywające.

  Co można było zobaczyć? Pokazano słonie indyjskie, pandki rude czy też żyrafy Rothschilda. Podczas streamingu zaprezentowano też, jak trzymają się biruangi malajskie.

  LIVE: Red pandas have breakfast, part 1/2! 🔴🐼

  Opublikowany przez Chester Zoo Piątek, 27 marca 2020

  Nudzisz się? Sprawdź, co słychać u rybołowów

  Rozwiązanie dla tych, którzy przebywają w czterech ścianach, mają też Lasy Państwowe. Udostępniają transmisję na żywo wprost z gniazda rybołowów w Puszczy Barlineckiej. Dzięki niej możemy oglądać, jak ptaki sobie radzą. Transmisję można śledzić tutaj.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...