Informacje
 • Wpadł do komina i utknął.
  Na ratunek ruszyli strażacy

  07-06-2017 11:45 Nie obyło się bez obrażeń

  Szop pracz utknął w kominie

  Chojna24.pl

  Strażacy w Moryniu w województwie zachodniopomorskim otrzymali nietypowe zgłoszenie. W kominie jednego z budynków utknął bowiem szop pracz. Po kilku podejściach udało się go wyciągnąć przy pomocy drewnianego bosaka.

  W Moryniu w województwie zachodniopomorskim strażacy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na dachu jednego z budynków zauważono zwierzę, które chwilę później zniknęło. Padło podejrzenie, że mogło wpaść do znajdującego się na budynku komina.

  Akcja ratownicza

  Strażacy pospieszyli na ratunek. Rozstawili drabinę, zajrzeli do komina i ich oczom ukazał się... szop pracz. Zwierzę było zaklinowane na głębokości około trzech metrów.

  - Nasi strażacy rozstawili drabinę, dwóch ratowników udało się na szczyt budynku, gdzie zlokalizowany był komin i tam przy pomocy bosaka podręcznego udało się nam wyciągnąć szopa na zewnątrz budynku - relacjonował przeprowadzoną akcję ratowniczą Hubert Krysiak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu.

  Bosak to narzędzie pracy strażaków, długi drąg, za pomocą którego można rozdzielić palące się obiekty na mniejsze, łatwiejsze do ugaszenia, fragmenty.

  - Kilkakrotnie próbowaliśmy, a szop nie dał się niestety namówić na wyjście, ale po kilku sprawnych ruchach naszych strażaków udało się go wydostać na zewnątrz budynku - pochwalił strażaków Krysiak.

  Lekkie zadrapanie

  Nie obyło się jednak bez obrażeń. Szop pozostał nietknięty, jednak zwierzątko po wpływem stresu ugryzło swojego wybawcę.

  - W momencie wyjęcia szopa z budynku, jeden z ratowników, kiedy go przechwycił i chciał go włożyć do klatki, został ugryziony. Na szczęście nie było to groźne, skończyło się tylko na lekkim zadrapaniu - powiedział prezes OSP.

  Strażak musiał udać się do szpitala, gdzie sprawdzono go pod kątem zarażenia wścieklizną.

  - Szop trafił do specjalnego zakładu weterynarii, gdzie został poddany badaniom i jest na obserwacji piętnastodniowej - mówił Krysiak.

  Wszystko skończyło się szczęśliwie. Po okresie obserwacji szop powinien zostać wypuszczony na wolność.

  Posłuchaj relację akcji ratowniczej szopa

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jaką wolność?
  Przecież szopy nie żyją u nas na wolności - chyba jeszcze nie?
  Uciekł komuś?
  ~Moni /2017-06-08 15:10
 • szop
  jako gatunek inwazyjny powinien po obserwacji dostać zastrzyk i odjechać do krainy wiecznych łowów. Jest to szkodnik, który sieje spustoszenie wśród naszej fauny, zagrożone są małe ssaki i ptaki, jaszczurki itp. To słodko wyglądające diabelstwo dobrze pływa i wspina się, nasz drobiazg nie ma szans
  ~ekolog patriota /2017-06-08 13:05
 • SZOP
  A czy przypadkiem wypuszczanie szopa nie jest zabronione? Rak amerykański musi być zabity po wyłowienu z wody bo to gatunek inwazyjny
  ~luko /2017-06-07 12:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...