Informacje
 • Były drzewa, teraz ich nie ma.
  W Twojej okolicy też?

  18-02-2017 19:36 Daj znać na Kontakt 24!

  Widzisz wycinkę drzew? Daj znać na Kontakt 24

  tvnwarszawa.pl

  Wióry lecą na potęgę, czy to w Warszawie, czy w innych miastach, bo prawo się zmieniło, więc i drzewa znikają. - Kto posadził, ma prawo wyciąć - skwitował niedawno minister środowiska Jan Szyszko. Internauci są innego zdania. Na skrzynki Kontaktu 24 i TVN Warszawa otrzymujemy mnóstwo informacji, o tym, jak pustoszeją Wasze miejsca zamieszkania. Czekamy na kolejne sygnały - poinformujcie nas, gdzie obecnie wycinane są drzewa. Czekamy także na zdjęcia. Wspólnie stworzymy mapę, na której oznaczymy przesłane przez Was informacje.

  Od 1 stycznia o losie niemal każdego drzewa na prywatnej działce może zadecydować jej właściciel, bo niepotrzebne mu do tego żadne pozwolenie. I to bez względu na obwód drzewa, chyba że jest to związane z działalnością gospodarczą (tu o zgodę nadal trzeba się ubiegać). W efekcie - drzewa znikają w zastraszająco szybkim tempie, o czym informujecie nas na Kontakt 24 i tvnwarszawa.pl.

  "Kto posadził, ma prawo wyciąć"

  "Co tydzień ubywa drzew. Białołęka już nie jest tą piękną zieloną Białołęką, która cieszyła oko nie tylko mieszkańców. Niestety, w tym roku to się zmieniło. Z prywatnych działek co kilka dni usuwane są drzewa niezależnie od tego, czy to zwykle drzewa, czy piękne dęby. Nikt z tym nic nie robi" - napisała na warszawa@tvn.pl Joanna.

  - Na ul. Czerwonych Beretów w Rembertowie już od listopada wycinane są drzewa. Mnóstwo zdrowych brzóz - taką wiadomość otrzymaliśmy na skrzynkę Kontaktu 24 od Piotra. - Jeśli chodzi o działkę przy Czerwonych Beretów to jeszcze nic. Proszę pójść 300 metrów dalej - na działkę za posesją Admiralską. Kawał terenu, dorodne drzewa, większość już wycięta - kwituje Monika.

  W samej tylko Warszawie i okolicach ogołocono skwer przed ratuszem Śródmieścia, drzewa na Pradze Północ i  Wawrze, a także w Konstancinie-Jeziornie.

  Wy również obserwujecie, jak w Waszej okolicy w zastraszająco szybkim tempie znikają drzewa? Czekamy na sygnał! Prześlijcie nam informację i zdjęcia, a my umieścimy ją na specjalnej mapie, na której oznaczymy miejsca, w których teraz zamiast drzew pozostały tylko pnie.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • MOJE DRZEWA I ROBIĘ Z NIMI CO CHCĘ
  Nareszcie, drugiego stycznia wycięłam dęby które wchodziły mi w okna. Było ciemno w domu, było wilgotno, koszmarnie. Od miesiąca widzę słońce, mam jasno w domu. Dziękuję za to prawo.
  ~Lula /2017-02-19 16:28
 • mysla sobie urzedasy skod wziasc teraz tyle kasy
  bebnia wszyscy na alarm ze lamana jest konstytucja a ja sie pytam czy to ze ktos do tej pory nie mogl wyciac na prywatnej wlasnosci drzewa bez zgody nadzwyczajnych ludzi siedzacych na stolkach w urzedach imusial placic horendalne sumy za wycinke wlasnych drzew i jeszcze klaniac sie im w pas czy to nie bylo lamanie konstytucyjneo prawa wlasnosci
  ~adam /2017-02-19 12:25
 • dajcie spokój moim drzewom na mojej ziemi
  Życzę "kwitującej Monice" - by otrzymała w spadku działkę budowlaną, na której rosną 50-letnie samosiejki czarnej topoli - i by przywrócono kretyńskie prawo o zakazie wycinania drzew, które zasiały się same na nieużytkowanym przez 40 lat gruncie - z pewnością natychmiast stanie się gorącą orendowniczką nowych regulacji :)
  ~Nick pryk /2017-02-18 23:58
 • drzewa-drogie chwasty
  witam brawo PiS nareszcie właściciel jest włascicielem a nie rabem,ja swego czasu podciąłem drzewa po burzy i dostałem 100tyś kary sam je sadziłem,sam je pielęgnowałem chociaż jestem na rencie 900.-i co gmina czy ktoś ma mi mówić kiedy mam pierdnąć czy wyciąć drzewo,brawo ,ja też zaraz powycinam pozostałe,nie będę się prosił jaśnie Państwa,pozatym chcę do Warszawy mieszkam w Lesznowoli,precz pseudoekolodzy za kasę
  ~jan pietruszka /2017-02-18 22:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zaczniemy od prawie 30 stopni na termometrach. Oznacza to, że nadal...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem niżu Jorn znad północno-wschodn...