Informacje
 • Darmowa komunikacja dla kierowców w Krakowie. Winny smog

  20-01-2017 21:34 Stężenie zanieczyszczeń jest bardzo wysokie

  W Krakowie jakość powietrza jest zła

  Fot.: Shutterstock, film: TVN24

  Jakość powietrza w niektórych miastach wciąż jest zła. Smog powrócił m.in. do Krakowa, gdzie w sobotę będzie obowiązywała darmowa komunikacja dla kierowców.

  OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

  Ze względu na smog w sobotę w Krakowie kierowcy, którzy tego dnia zrezygnują z jazdy samochodem, będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną, poinformował w piątek Urząd Miasta Krakowa (UMK). Darmowa usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących do których kursuje komunikacja MPK.

  Kierowcy i pasażerowie jeżdżą za darmo

  UMK informuje, że "z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi - maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie".

  SPRAWDŹ aktualną jakość powietrza w innych miastach w Polsce.

  Miasto Kraków zwraca się do mieszkańców z prośbą o sprawdzanie na stronie internetowej WIOŚ w Krakowie aktualnych stanów stężeń dobowych pyłów PM10 i ewentualne podjęcie adekwatnych środków zapobiegawczych.

  Należy unikać przebywania na powietrzu

  Urząd miasta opublikował komunikat, w którym apeluje do mieszkańców miasta, by ci "unikali długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni", a także "ograniczyli duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni". Wszystko po to, by nie narażać się na zbędny kontakt z zanieczyszczeniami, znajdującymi się w powietrzu.

  Groźny pył

  Pył zawieszony jest szkodliwy dla zdrowia, szczególnie dla układu oddechowego. W jego skład wchodzą m.in. siarka, metale ciężkie, silnie toksyczne chemiczne związki organiczne. Zanieczyszczenie powietrza może być groźne szczególnie dla osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób serca i chorób układu oddechowego. Narażone są także osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • dla kierowców.......
  a reszta mieszkańców nawet jak cały rok jeździ komunikacją to niech płaczą i płacą.
  Panie Majchrowski dlaczego działa pan na szkodę mieszkanców Krakowa. Przejazdy bezpłatne dla KIERCOW, zabudowa osiedli bez parkingów i miejsc zielonych, pozwolenia na wycinkę drzew. Tą bezpłatna komunikację pan i radni wsadźcie sobie......
  ~Krakus /2017-01-23 12:01
 • Jak walczyć ze smogiem ?...
  Przestać dotować kopalnie akcyzą z gazu ziemnego.
  Elektrownie opalać tanim węglem australijskim po 38 $ za tonę a nie polskim po 500zł tona. Prąd i gaz potanieją to ludzie sami przejdą na tańsze i wygodniejsze ogrzewanie.PROSTE !!!
  ~STB /2017-01-20 23:31
 • SMOK
  To ze Krakow ma smoka wszyscy wiedza ,ale smoga ??? to nie
  ~dede /2017-01-20 22:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...