Informacje

 • "Jest bardzo ciężko" kontra "no trudno, trzeba żyć". Polaków opinie o pogodzie

  16-03-2018 21:07

  W Łodzi "zima zaskoczyła drogowców"

  Pada w Częstochowie (Kontakt 24) Foto: TVN24 | Video: Kontakt 24

  Zimowa aura wkroczyła do Polski z przytupem. W wielu regionach od wczesnego popołudnia sypał śnieg, miejscami dość intensywnie. O zdanie na temat sytuacji pogodowej reporterzy TVN24 pytali mieszkańców miast, w których zrobiło się biało.

  Pytani przez reportera mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego przeważnie nie byli zadowoleni z panującej pogody.

  - Brzydko bardzo. Chorób będzie znowu pełno. Lepiej, jak było ciepło, a zima się na nowo zrobiła - powiedziała jedna z kobiet na spacerze z wnuczkiem.

  Na ulicach i chodnikach było bardzo ślisko. Do jednej z mieszkanek miasta reporter podszedł w momencie, kiedy ta się pośliznęła i nieomal upadła na ziemię. - Jest ślisko. Właśnie spieszę się na zajęcia, jestem już spóźniona, jest masakra. Autobusy nie jeżdżą. Szkoda, że dopiero teraz przyszła zima - przyznała dziewczyna.

  - No trudno, trzeba żyć - stwierdził spacerujący chłopak. -  To już marzec, według mnie już powinna być wiosna. Mam nadzieję, że w kwietniu już będzie ok - stwierdził.

  Jednak nie wszyscy ostrowianie mieli negatywne zdanie na temat pogody. Pewna pani prowadziła rower i zapowiedziała wycieczkę poza miastem. - Przecież znacie powiedzenie, że w marcu jak w garncu, ale w maju także pamiętam niejeden śnieg. Wszystko jeszcze przed nami, nie jest źle - powiedziała.

  "Znowu zima zaskoczyła drogowców"

  Aura nie sprzyjała także pozytywnemu nastrojowi wielu łodzian. - No, jest zimno. Ta pogoda jest masakryczna - narzekała jedna z łodzianek. Przyznała, że czeka na wiosnę.

  Podobnego zdania był oczekujący na przejściu dla pieszych mężczyzna. - Jest fatalnie. Zima mogłaby się już skończyć. Zima to w górach, na nartach - mówił. Dodał też, że za chłodem i śniegiem nie tęsknił, ma też nadzieję, na rychłe nadejście wiosny.

  Zapytani przez reportera kierowcy przyznali, że nie widzieli żadnej piaskarki. Jedna z kobiet powiedziała, że nie ma tragedii, podczas gdy inna zaznaczyła, że jezdnie są śliskie. - Mam cały czas letnie opony - przyznała się twierdząc, że nie spodziewała się powrotu takich warunków.

  - Jest bardzo ciężko. Non stop pada - przyznał inny kierowca. Drogi w jego opinii były śliskie, zalegał na nich śnieg. - Znowu zima zaskoczyła drogowców - powiedział.

  Podobnie jak w Ostrowie Wielkopolskim, również w Łodzi reporter natrafił na mieszkańca, który był z zimowej aury zadowolony. - W końcu mamy zimę, której nie mieliśmy przez długi czas. Niech dzieci chociaż zobaczą, że coś się dzieje na biało na zewnątrz - zaznaczył, dodając że mogą pójść na przykład na sanki.

  - Kalendarzowo nadal mamy zimę, więc dlaczego miałoby nie być biało - żartował mężczyzna. - Od tego jest zima, żeby było trochę zimniej - podsumował.

  "Taką mamy pogodę w Polsce"

  Śnieżyce przyczyniły się do znacznych utrudnień w komunikacji miejskiej w Łodzi. Wiele osób oczekiwało na autobusy i tramwaje kilkadziesiąt minut.

  - Coś marnie to widzę - powiedział łodzianin oczekujący na autobus. - Co roku zima wypada w sierpniu i lipcu, więc jak dzisiaj wypadła w marcu to mnie zaskoczyła - ironizował. - Wie pan, w Polsce to jest tak: osiem miesięcy lekka zima, cztery miesiące dziadowskie lato. Taką mamy pogodę w Polsce, jak to powiedziała jedna pani polityk - podsumował mężczyzna.

  - Dwadzieścia minut czekam na siedemdziesiątkę. Nic się nie pojawiło - narzekała kobieta na przystanku. - Zaskoczeni jesteśmy wszyscy, prawda? Zimą i taką sytuacją - dodała. Wyraziła swoje niezadowolenie również z samej wiaty przystankowej. W jej opinii jest zbyt mała i wąska, żeby się pod nią schronić.

  Inny pan także czekał na autobus 20 minut. - Jak przyjdzie maj, to sprzętu mamy dużo, ale śniegu nie ma, a jak śnieg mamy, to nie ma sprzętu - podsumował łódzką sytuację mężczyzna.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zima
  Zimy nie chce widziec predzej niz 21 grudnia skoro niby mamy jeszcze kalendarzową. Mądrusie pisza ze jeszcze zima trwa a dawniej pod koniec listopada juz leżał snieg w dawnych latach wiec smieszni jestescie. Pod koniec listopada to mamy jesien a nie zime. a przymrozki w kwietniu i zeszloroczny mróz tez wiosną ogarnijcie sie ludzie zima to dno nie ma gorszej pory roku.
  ~ktos /2018-03-17 17:31
 • Jest bardzo ciężko??
  Sądząc po reakcji na chwilowy powrót gorszej pogody, można by uznać, że do Polski wkroczyła zima niczym ta, z którą zmagają się Amerykanie! Ludzie .. jest marzec, nadal mamy kalendarzową zimę ... kilka stopni poniżej zera i nieco śniegu to żadna katastrofa! Sensacja na siłę ...
  ~zniesmaczona /2018-03-17 07:27
 • "Jest bardzo ciężko" haha trochę śniegu i dramaturgia
  Dajcie spokój, jaka zima, zaraz jej nie będzie a przyszła na trzy dni.
  Nieprzyzwyczajeni do zmiennych warunków jak zwykle.
  Wszystko jest w normie, normalna pogoda o tej porze.
  ~Nick /2018-03-16 23:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....