Informacje
 • "Każdy znajdzie chwilę, by zobaczyć te piękne widoki"

  17-02-2019 19:00 Ośrodek Ski&Sun zaprasza
  Arkadiusz Lipin opowiada o regionie Foto: TVN24 | Video: TVN24

  Ośrodek Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju zaprasza przez cały rok. Nie tylko amatorzy sportów zimowych będą zadowoleni.

  Świeradowem-Zdrój szczególnie zachwycają się miłośnicy nart. - W kwietniu jeszcze można jeszcze spokojnie zjeżdżać na nartach, a w maju na pewno można biegać na nartach - powiedział Arkadiusz Lipin z portalu goryizdebskie.pl.

  Miejsce zachwyca swoimi wyjątkowymi widokami. Są też rejony szczególnie ciekawe - na przykład Dolina Jakuszycka. - Tam panuje dość surowy klimat. Niektórzy tak troszkę prześmiewczo nazywają to miejsce Jakucją. To ze względu na podobieństwo nazw, ale rzeczywiście taka temperatura też tam panuje, troszkę jak na Syberii. Mroźno, zimno, często też wietrznie, ale dzięki temu śnieg się długo utrzymuje - opisał Lipin.

  Weźcie rowery

  W Świeradowie-Zdroju każdy może znaleźć coś dla siebie. Szczególnie zadowoleni mogą być pasjonaci kolarstwa. - Jeżeli chodzi o trasy, to mamy 80 tras rowerowych typu "single track", czyli jednokierunkowych ścieżek rowerowych - powiedział instruktor narciarstwa i przewodnik rowerowy Paweł Lech. Jak dodał, są również te trasy w wysokich partiach gór.

  Właściciele Ski&Sun zachęcają do odwiedzenia ośrodka przez cały rok. - Jeżeli mamy piękną pogodę, możemy podziwiać tereny legnickie i farmy wiatrowe - mówi Jakub Sojka ze Ski&Sun. - Kolejka gondolowa jest czynna cały rok, w sezonie zimowym działa do 22, w sezonie letnim do 17-18, także każdy znajdzie chwilę żeby zobaczyć te piękne widoki - dodał.

  Pod gołym niebem

  Obiekt jest częstym miejscem do obserwacji nieba. Właściciele zauważają, że w okresie letnim goście często decydują się na spędzenie nocy pod gołym niebem.

  Ski&Sun ciągle się rozwija. - Chcemy w górnej części poszerzyć trasę narciarską do 100 metrów, natomiast od wypłaszczenia tak zwanego Paleńca chcemy zbudować dwie kolejne trasy, do których będzie można wjechać nową kolejka krzesełkową, sześcioosobową - dodał Sojka.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ZIMA
  PIEKNE WIDOKI
  ~VIOLA /2019-02-17 20:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...