Informacje
 • Kot Teodor wraca do zdrowia po operacji. "Bez języka zginąłby śmiercią głodową"

  28-03-2014 19:52 Przemyska lecznica pomaga rocznie kilkunastu tysiącom zwierząt

  Każdego roku w klinice leczonych jest 13 tys. zwierząt

  Fot. TVN24/ lecznica-ada.pl, film: TVN24

  Teodor to kot, który pewien czas temu został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku język zwierzęcia został postrzępiony. Weterynarze tłumaczą, że "kot, który nie ma języka, skazany jest na śmierć głodową", dlatego postanowili szybko zadziałać i zszyć Teodorowi ten niezbędny do życia narząd. Przemyską klinikę, w której przeprowadzono operację, odwiedził Mateusz Kudła, reporter Faktów.

  Kilka dni temu w lecznicy dla zwierząt w Przemyślu przeprowadzona została operacja przeszycia języka. Pacjentem "szpitala dla zwierząt" był kot Teodor, który został potrącony przez samochód.

  Z krawiecką precyzją

  Lekarze tłumaczą, że zabieg był wyjątkowo skomplikowany i wymagał niezwykłej precyzji, bo po wypadku język był w strzępach i w dodatku nadziany na kieł.

  - Język trzymał się na płacie mięśnia, więc odszukaliśmy to, co musiało być ze sobą połączone. Można powiedzieć, że zabieg przypominał krawiectwo, czyli dopasowaliśmy do siebie materiał, który nam został, i go zszyliśmy - powiedział lek. wet. Radosław Fedaczyński.

  Bez języka kot by nie przeżył

  Operacja była niezbędna dla Teodora, ponieważ bez języka kot nie byłby w stanie przeżyć. - Język jest dla kota podstawowym narzędziem do pobierania płynów. Kot, który nie ma języka, jest skazany na śmierć głodową z wycieńczenia - wyjaśnił lek. wet. Andrzej Fedaczyński.

  Jak zaznaczają weterynarze, kot ma się już dobrze i znalazł nowy dom.

  Nieważne, czy dzikie, czy udomowione

  Przemyska klinika rocznie przyjmuje ponad 13 tys. zwierząt. - Z czego około 800 to zwierzęta niczyje lub dzikie - wyjaśnił lek. wet. Andrzej Fedaczyński. Trafiają tam między innymi rysie, lisy, świnki, bociany, ale także jeże czy żółwie. Obecnie jednym z pacjentów jest papuga, która cierpi na depresję i odbywa psychoterapię. 

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Super
  Wielkie Brawa i slowa uznaia dla kliniki z Przemysla. Czuc i widac cieply klimat i tych ludzi. Oby wiecej takich lekarzy, dla wszystkich zwierzat, rowniez tych naczelnych.
  ~TOMIKATOMIK1 /2014-03-31 21:14
 • Teodor
  kocham zwierzaki ,mam kundelka Teodora ,można boki zrywać,nie wyobrażam sobie życia bez zwierzaków ,to nasi mniejsi bracia ,powiem więcej,ludzie którzy nie mają szacunku do zwierząt ,nie mają go też dla ludzi .
  ~xxxxx /2014-03-30 08:17
 • re:
  dobre wiadomości to wypadek przy pracy, media systemowo karmią nas tragediami
  ~hoho /2014-03-29 12:46
 • Do "wstyd"
  Zwierzęta w przeciwieństwie do człowieka nie oszukują, nie kłamią i nie zabijają.Nie posiadają podwójnej moralności jak tzw.katolicy i nie popełniają błędów ortograficznych.1% mojego podatku dostanie na pewno ta Klinika !
  ~micekace /2014-03-29 11:35
 • Szacunek
  Jak czyta sie takie informacje ,natychmiast poprawia sie humor i dzien jest lepszy
  ~zosia /2014-03-29 11:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Słowacją i Rosj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...