Informacje
 • Liczne obrażenia głowy, przedramienia i uda po ataku niedźwiedzia

  02-02-2018 12:55 Ranny został 27-latek
  Zimowe spotkanie z niedźwiedziami w Bieszczadach Foto: Shutterstock | Video: Jerzy Kaleta Nadleśnictwo Baligród

  Niedźwiedzica zaatakowała mężczyznę. Z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 16 w Bieszczadach w okolicy miejscowości Szczawne, u podnóży góry Suliła.

  27-latek był mieszkańcem pobliskiego Czaszyna. Jak podała w czwartek wieczorem w rozmowie z TVN Meteo starsza aspirant Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mężczyzna spacerował po lesie, gdy nagle został zaatakowany przez niedźwiedzia. Była to samica wraz z dwójką młodych.

  Aspirant Józef Puzio, zastępca oficera dyżurnego Komendy Powiatowej w Sanoku powiedział, że atak nastąpił w głębokim obszarze leśnym. Mężczyzna wjechał do lasu samochodem, po czym udał się na spacer, około kilometra od pojazdu. Odległość od najbliższych zabudowań wynosiła około trzy kilometry. Prawdopodobnie 27-latek nie sprowokował niedźwiedzia.

  Rany nie zagrażają życiu

  Komendant Powiatowej Komendy Policji w Sanoku Andrzej Stępień poinformował, że obrażenia odniesione przez mężczyznę są dość poważne, ale rany nie zagrażają jego życiu

  - Mężczyzna posiada dość liczne obrażenia głowy, twarzoczaszki, lewego oczodołu, przedramienia oraz uda - poinformował Stępień, powołując się na dane otrzymane od lekarza poszkodowanego.

  - Pacjent został niezwłocznie zaopatrzony na bloku operacyjnym - powiedział Jan Wroński, ordynator oddziału chirurgi szpitala w Krośnie. - Trudno nam powiedzieć, jak będą się goiły rany, bo są z gruntu rzeczy zainfekowane - oznajmił. Dodał również, że w miejscach ubytków skóry na czaszce zostały przeprowadzone zabiegi plastyczne w postaci przesunięcia płatów skóry.

  27-latkowi udało się powiadomić o zdarzeniu swoją rodzinę. Krewni szybko przybyli na miejsce i udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Doprowadzili go do głównej drogi, skąd do szpitala w Krośnie zabrał do śmigłowiec.

  Na miejsce przyjechali inspektorzy z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wraz z policją przeprowadzili oględziny.

  - Przez warunki atmosferyczne nie udało się ustalić wszystkich potrzebnych śladów, żeby określić przebieg tego zdarzenia - poinformował Hubert Fedyn z RDOŚ. - Udało się natrafić na ślady niedźwiedzicy - dodał. Zaznaczył również, że czynności wyjaśniające będą kontynuowane.

  Przerwany sen zimowy

  Dość wysoka jak na zimę temperatura przyczynia się do tego, że niedźwiedzie w Bieszczadach przerywają zimowy sen. Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek tłumaczył, że zapadnięcie w sen zimowy następuje "dopiero wtedy, kiedy spadnie co najmniej pół metra śniegu, a przez kilka dni termometry będą pokazywały poniżej 10 stopni mrozu".Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • W nagrodę słoik miodu się należy
  A ja jednak wolę na urlop zabezpieczone ogrody zoologiczne.
  Bieszczady są niebezpieczne i mnie nie interesują.
  No chyba że z kałachem na piersi.
  ~subcio /2018-02-04 00:05
 • Lipa bieszczadzka
  Ludzie.Po co tam jeździć.
  Chcą sobie tam zrobić nie ogrodzone zoo to niech robią.Ja się dziwie że tam ktoś mieszka i żyje.To nie ogrodzony ogród zoologiczny do którego wstęp bezpieczny mają tylko ludzie z bronią,typu myśliwi z koła łowieckiego.Ciekawe czy taki upadł by na ziemie czy jednak go zastrzelił i zakopał.Istny śmiech.
  Bieszczady to raj dla myśliwych i straży granicznej.Turyści nie mają tam co szukać.
  ~zx2134 /2018-02-03 23:41
 • dlaczego
  nie można zaczipować tych zwierząt? Możliwa by była wtedy ich lokalizacja. Czy naprawde ktos musi zginąć zaatakowany przez niedzwiedzia?
  ~izka /2018-02-03 09:10
 • obrona NIEDZWIEDZICY
  Ten mezczyzna poszedl zakladac sidla na zwierzeta. Niedzwiedzie sa pid ochrona ,tymbardziej ,ze niedzwiedzica byla z malymi niedzwiadkami. Nie jest mi zal tego czlowieczka .
  ~HALINKA /2018-02-02 23:55
 • Wybić niedzwiedzie.
  Trzeba wystrzelać wszystkie niedzwiedzie na co to komu.
  ~dar82 /2018-02-02 18:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...